ΗΤΤΑ με δοκιμές (φώτος)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο “Τάσος Μάρκου” το ΘΟΪ νίκησε με 3-2 την ΕΝΠ. Η ομάδα της Λακατάμιας άνοιξε το σκορ στο 10’ λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με την Ένωση να ισοφαρίζει στο 18΄ από την ίδια θέση, με τον Βαλλιάνο. Ο Θεόδωρος Κολοκούδιας έδωσε προβάδισμα στην ομαδα του με ωραίο πλασέ, ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού τον λόγο τον είχε το ΘΟΪ, που σκόραρε δύο τέρματα και στέφθηκε νικητής της φιλικής αναμέτρησης. Να σημειώσουμε ότι o Πάους στο σημερινό φιλικό χρησιμοποίησε παίκτες που δεν είχαν ξεκινήσει στο προηγούμενο φιλικό της ομάδας απέναντι στη Ομόνοια.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε τις κυριότερες φάσεις.

-Ξεκίνησε το παιχνίδι.

-10΄ΓΚΟΛ για το ΘΟΪ, 0-1 με πέναλτι...

-18' ΓΚΟΛ για την Ένωση. Κέρδισε πέναλτι ο Βαλλιανος, το εκτέλεσε εύστοχα ο Κούλλης Παύλου.

-45' Δοκάρι για την ΕΝΠ με ωραίο σουτ του Ομάρ Ρόου.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-ΓΚΟΛ για την Ένωση. Σκόρερ ο Θεόδωρος Κολοκούδιας, μετά από ατομική προσπάθεια του Ομάρ και σουτ του Παύλου που αποκρούστηκε, ο νεαρός άσος πλάσαρε εύστοχα.

-82' Ισοφαρίζει σε 2-2 το ΘΟΙ και πάλι από την άσπρη βούλα.

-88' ΓΚΟΛ για το ΘΟΙ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, παίκτης της ομάδας στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με ωραία κεφαλιά.