Αφεντικό στη Λακατάμια! (φώτος)

Επιβλητικό το ΘΟΪ έσπασε το απόλυτο του Ακρίτα Χλώρακας και με τριάρα (3-1) έφτασε τους 6 βαθμούς όσους έχει και ο σημερινός του αντίπαλος! Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησαν οι Λακαταμίτες, διάστημα στο οποίο και προηγήθηκαν με 2-0 (Νικολάου 9' και Χοβσεπιάν 23'). Ο Χοβσεπιάν με το 2ο προσωπικό του τέρμα στο ξεκίνημα του Β΄ημιχρόνου (50') έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Λακαταμιτών, με τον Ακρίτα απλά να μειώνει στο 58' με πανέμορφο τέρμα του Λουκαΐδη. Το ΘΟΪ είχε και δοκάρι στο 45' με τον Χαραλάμπους.

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο του ΘΟΪ και σας μετέφερε όσα έγιναν...

Έναρξη του αγώνα

4’ Πρώτα αναγνωριστικά λεπτά για τις δύο ομάδες

5’ Μακρινό σουτ από τον Λουκαΐδη για τον Ακρίτα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

9' ΓΚΟΛ για το ΘΟΪ! Με κοντινό πλασέ ο Νικολάου, μετά από γύρισμα του Φιγκόν, νίκησε τον Καπετάνο για το 1-0!

13' Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Απευθείας εκτέλεση φάουλ για το ΘΟΪ με τον Πεχλιβανόπουλο η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

20’ Καλύτερο το ΘΟΪ από τον Ακρίτα, με την ομάδα της Λακατάμιας να πιέζει ψηλά και να κλέβει εύκολα την μπάλα από τους φιλοξενούμενους.

21΄ Μπαλιά του Μουτίνιο στον Οκόγιε, ο Ζαχαρουδιού βγαίνει από την εστία του και διώχνει με κεφαλιά.

23' 2-0 για το ΘΟΪ! Ο Κουντουρέττης έβγαλε την μπαλιά από τα δεξιά και ο Χοβσεπιάν από κοντά με πλασέ νίκησε τον Καπετάνο!

28΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ακρίτα. Ο τραυματίας Νικολάου δίνει τη θέση του στον Φυλακτού

30΄ Απειλεί ο Ακρίτας με κεφαλιά του Φυλακτού μετά από εκτέλεση φάουλ με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ

35’ Έχει την κυκλοφορία τώρα ο Ακρίτας και πιέζει για τη μείωση του σκορ, χωρίς ωστόσο τη μεγάλη ευκαιρία

38΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοφίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Ζαχαρουδιού

40΄ Σουτ του Λουκαΐδη για τον Ακρίτα, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και καταλήγει μόλις έξω!

45+3 Κεφαλιά του Φυλακτού μετά από κόρνερ, η μπάλα άουτ

45+4 Κεφαλιά του Χαραλάμπους μετά από εκτέλεση φάουλ για το ΘΟΪ, η μπάλα στο δοκάρι!

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σέντρα στο Β' ημίχρονο

47’ Χλιαρό σουτ του Μουτίνιο μπλοκάρει ο Ζαχαρουδιού

49’ Απευθείας φάουλ του Μπέντο για το ΘΟΪ, μπλοκάρει ο Καπετάνος

50' ΓΚΟΛ για το ΘΟΪ! Ο Κυριάκου σέντραρε από τα δεξιά και ο Χοβσεπιάν με διαγώνιο πλασέ έγραψε το 3-0

55’ Αλλαγή για τον Ακρίτα με τον Μακρή να δίνει τη θέση του στον Πεκρή

56’ Ο Χοβσεπιάν βγήκε τετ-α-τετ, ξεπέρασε και τον Καπετάνο όμως έχασε την ισορροπία του και έστειλε την μπάλα άουτ

58΄ ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα! Τρομερό σουτ του Λουκαΐδη από μακρινή απόσταση η μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του ΘΟΪ για το 3-1

67’ Διαγώνιο σουτ για τον Ακρίτα με τον Μουτίνιο η μπάλα λίγο άουτ

68’ Αλλαγή για το ΘΟΪ, έξω ο Χοβσεπιάν μέσα ο Αλωνεύτης

71’ Μετά από γέμισμα στην περιοχή ο Φυλακτού έπιασε διαγώνιο σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

73’ Αλλαγή για τον Ακρίτα, μέσα ο Χρίστος Μακρής έξω ο Παχταλιάς

80’ Έπεσε ο ρυθμός, με τον Ακρίτα να προσπαθεί να απειλήσει με βαθιές μπαλιές στην περιοχή

84’ Μεγάλη ευκαιρία για το ΘΟΪ! Σουτ του Αλωνεύτη ο Φυλακτού πέφτει με αυτοθυσία και γλιτώνει την ομάδα του από ένα τέταρτο τέρμα!

86’ Αλλαγή για το ΘΟΪ. Βγήκε ο Μπέντο, μπήκε ο Ξενοφώντος