Το τέλειωσε από ημίχρονο! (φώτος)

Φοβερή Νέα Σαλαμίνα «σκόρπισε» τη Πάφο με 3-0 από το ημίχρονο. Εντυπωσιακά αποτελεσματικοί οι «ερυθρόλευκοι» με τους Νουρ 23’ και τον Τιάγκο 37’ και 45’ (με πέναλτι) να «καθαρίζει» την υπόθεση νίκη από το πρώτο μέρος. Κακή η Πάφος που προβληματίζει, με την ομάδα του Στίβεν Πρέσλι να εμφανίζει μεγάλα αμυντικά κενά. Εξαιρετικός ο Τιάγκο, σταθερά… καλοί οι Μαργκάσα-Νουρ. Αποθέωση του κόσμου της Νέα Σαλαμίνας στους ποδοσφαιριστές της ομάδας. Το kerkida.net ήταν στο "Ν. Papas Group Αμμόχωστος" και σας μετέφερε όλα όσα έγιναν.

- Έναρξη στο παιχνίδι

- 4' Ωραία προσπάθεια του Ράζιτς, ο Αργεντινός κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει στον Γκολομπάρτ και απομακρύνεται ο κίνδυνος.

- 9' "Πατάει" καλύτερα η Πάφος στα πρώτα λεπτά.

- 12' ΤΕΡΑΣΤΙΑ φάση για τη Νέα Σαλαμίνα. Το σουτ του Κορέια απέκρουσε ο Μολ, με τον Κίνγκσλει να μην προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα.

- 15' Σουτ του Χολτ η μπάλα λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Βέσε.

- 20' Ανέβηκε η Νέα Σαλαμίνα που πιέζει τους φιλοξενούμενους.

- 23' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Νουρ! Εξαιρετικό γκολ από τον μέσο των "ερυθρολεύκων".

- 31' Σουτ του Νέμετς από το ύψος της περιοχής, κόβει ο Χριστοφόρου.

- 37' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα το 2-0. Ο Τιάγκο με συρτό σουτ νικάει τον Μολ. Ωραία προσπάθεια με τους Ελουντού και Τιάγκο να ανοίγουν την άμυνα της Πάφου και με ωραίο τελείωμα ήρθε το δεύτερο γκολ.

- 39' Ο Μαργκάσα με ατομική προσπάθεια περνάει στον Κίνγκσλει στη περιοχή, ο φορ των "ερυθρολεύκων" δεν κάνει το κοντρόλ και χάνεται καλή προϋπόθεση.

- 45' Πέναλτι για τη Νέα Σαλαμίνα! O Eλουντού ανακόπτεται αντικανονικά από τον Καρώ.

ΓΚΟΛ το 3-0 με τον Τιάγκο! Εύστοχος ο Βραζιλιάνος, απίστευτη η Νέα Σαλαμίνα.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 47' Ελουντού κλέβει από τον Χολτ και φεύγει μόνος απέναντι στον Μολ, έκανε το πλασέ διώχνει πάνω στη γραμμή ο Σιρόκ

- 57' Ζητάει πέναλτι ο Λουλίνια, τίποτα από τον ρεφ. Φαίνεται να υπάρχει επαφή κάτω χαμηλά.

- 65' Κεφαλιά του Κίνγκ μόλις άουτ!

- 66' Κρατάει άνετα και χωρίς δυσκολία η Νέα Σαλαμίνα.

- 67' Ο Ζάντερ από τα αριστερά, κάνει κακό σουτ και χάνεται μια σημαντική προϋπόθεση για τους Παφίτες.

- 71' Σουτ ο Ελουντού μέσα στη περιοχή αποκρούει ο Μολ.

- 74' Απευθείας φάουλ του Λουλίνια, λίγο έξω η μπάλα.

- 82' Κεφαλιά του Νέμετς από εκτέλεση κόρνερ, φεύγει η μπάλα από τα χέρια του Βέσε, διώχνει προ του Λουλίνια ο Νουρ.

- 83' Συρτό σουτ του Σικόρσκι, δύσκολα ο Μολ.

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

ΤΕΛΟΣ αγώνα.

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Γκολομπάρτ, Φουστάρ, Χριστοφόρου, Κορέια, Παύλου, Μαργκάσα (Κωστή 90+1), Νουρ, Ελουντού (Σιαθάς 85'), Τιάγκο, Κίνγκσλεϊ (Σικόρκσι 73')

Πάφος FC: Μολ, Καρώ (Ζίβουλιτς 55'), Μπαγκάρντ, Χολτ, Λοράν (Ζάντερ 46'), Κουλς, Σιρόκ, Φόλπρεχτ, Ανγκούλο, Ράζιτς (Λουλίνια 46'), Νέμετς