Δοκιμές από Κέρκεζ και πεντάρα! (φώτος)

Καρμιώτισσα και ΑΕΛ τα είπαν σε φιλικό το απόγευμα της Παρασκευής, με την ομάδα του Ντούσαν Κέρκεζ να κερδίζει με 0-5, με τα τέσσερα γκολ να έρχονται στο 2ο ημίχρονο. Χουράδο (2), Ντόσα και Καψός οι σκόρερ, με αυτογκόλ το άλλο. Ο προπονητής της ΑΕΛ είχε την ευκαιρία να δεί κυρίως παίκτες που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής αλλά και κάποιους νεαρούς.

Η εξέλιξη του αγώνα...

1΄Σέντρα στο ματς

6΄Τελική για την Καρμιώτισσα με τον Μάρκου όμως το σουτ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κεραυνού.

10΄Διαγώνιο σουτ από τον Μακρή εντός της περιοχής, απέκρουσε ο Καϊρίνος.

20΄Καλύτερη η ΑΕΛ στα πρώτα λεπτά, χωρίς ωστόσο να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Καϊρίνου.

21΄Σουτ από τον Λεάντρο εκτός περιοχής, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

23΄Κεφαλιά του Ντάγκλας, μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.

27΄Αδύναμο το σουτ του Μακρή, μπλόκαρε ο Καϊρίνος, παραμένει το 0-0.

40' ΓΚΟΛ 0-1 η ΑΕΛ με κεφαλιά του Ντόσα, μετά από γέμισμα του Λεάντρο από αριστερά (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το βίντεο)

45' Σουτ του Φλάβιο μέσα στην περιοχή, λίγο έξω

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε η "επανάληψη"

-55' Σούτ από τον Δημήτρη Αβραάμ, λίγο έξω

-65' Ανεβασμένη η Καρμιώτισσα στο 2ο ημίχρονο αλλά δεν μπορεί να απειλήσει ιδιαίτερα

-67' Σουτ του Μακρή εκτός περιοχής, άστοχο

-73' ΓΚΟΛ 0-2 η ΑΕΛ μετά από ωραίο συνδυασμό και σουτ του Χάρη Καψού

-75' Ακόμα ένα ΓΚΟΛ, 0-3 η ομάδα του Κέρκεζ με σουτ του Χουράδο - ο οποίος πέρασε στο ματς πριν από μερικά λεπτά - από το ύψος της περιοχής

-82' ΓΚΟΛ, 0-4 η ΑΕΛ ξανά με τον Χουράδο. Εξαιρετικό γκολ από τον Ισπανό που είδε τον Καϊρίνο εκτός θέσης και τον νίκησε με λόμπα λίγο κάτω απ' το κέντρο του γηπέδου

-85' ΓΚΟΛ, 0-5 για τους φιλοξενούμενους με αυτογκόλ

Οι αρχικές εντεκάδες (έγιναν αρκετές αλλαγές στο 2ο ημίχρονο)

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Ντάγκλας, Ροντρίγκεζ, Παναγίδης, Κυριάκου, Φλάβιο, Μάρκου, Ταξιάρχης, Αλκιβιάδης, Γενεθλίου, Νιόκκας

ΑΕΛ: Κεραυνός, Ντόσα, Νιλς, Παντελή, Δ. Αβραάμ, Ανδρέου, Φιντέλις, Λεάντρο, Κυριάκου, Ρομάν, Μακρής