Έξι γκολ... και η Πάφος νίκησε την ΑΕΛ (φώτος)

Η Πάφος fc νίκησε με 4-2 την ΑΕΛ στον μικρό τελικό του τουρνουά "Korantina Cup" και κατέκτησε την 3η θέση στη διοργάνωσης. Τα γκολ για την ομάδα της Πάφου πέτυχαν οι Ζαντής, Ράσιτς(2) και Ανγκούλο, ενώ για την ΑΕΛ σκόραραν οι Μαρκόφσκι και Φιντέλις. Ντούσαν Κέρκεζ και Ζέλικο Κόπιτς είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν παίκτες και σχήματα, δίνοντας μάλιστα χρόνο συμμετοχής σε πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές από τις ακαδημίες των δύο ομάδων.

Το ΦΙΛΜ της αναμέτρησης:

-Ξεκίνησε ο αγώνας.

-4' Πρώτο κόρνερ για την Πάφο στο παιχνίδι. Εκτελεί ο Ανγκούλο, στην αγκαλιά του Πρόσεκ η μπάλα.

-9' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Μαρκόφσκι. Ο άσος της ΑΕΛ με ωραία ατομική ενέγεια μπήκε μέσα στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Μολ.

-10' Σουτ του Χαριδήμου έξω.

-17' Δοκάρι για την Πάφο με τον Χαριδήμου.

-20' Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με σουτ του Σιμόν. Ανέβηκε η Πάφος τα τελευταία λεπτά, θέλοντας να πετύχει την ισοφάριση.

-28' Καλή στιγμή για την Πάφο. Ο Χαριδήμου έκανε την κάθετη μπαλιά, ο Πρόσεκ μαζεύει την μπάλα προ του Σιμόν.

-30' ΓΚΟΛ για την Πάφο με πλασέ του Ζαντή, 1-1

-36' Μακρινό σουτ του Ντα Σίλβα, άουτ η μπάλα.

40' Ευκαιρία για την Πάφο. Ο Χαριδήμου έκανε την ωραία σέντρα απο τα αριστερά, ο Σιμόν έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε έξω.

-43' Σουτ του Μυτίδη μέσα από την περιοχή, απορκούει ο Μολ.

-45+1 Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Το σουτ του Λεάντρο αποκρούστηκε από τον Μολ και στη συνέχεια ο Φιντέλις με δεύτερο σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία της Πάφου.

-45+2 ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ, 1-2. Έγινε ωραία σέντρα από τα δεξιά και ο Φιντέλις μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

-Ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-52' Πρώτο κόρνερ για την Πάφο στο δεύτερο ημίχρονο περνάει ανεκμετάλλευτο.

-57' Κακό σουτ του Φιντέλις, ψηλά πάνω από την εστία του Μολ η μπάλα.

-65' ΓΚΟΛ για την Πάφο, 2-2. Ωραία ενέργεια και σέντρα από τον Φιλιώτη, ο Ράσιτς με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

-72' Φάουλ για την Πάφο σε καλό σημείο. Το εκτελεί απευθείας ο Ανγκούλο, αποκρούει ο Κυριάκου.

-75' Σουτ του Αντάμοβιτς, κοντράρει η μπάλα στους αμυντικούς της Πάφου.

-81' Καλή ευκαιρία για την Πάφο. Τετ α τετ Σιμόν με Κυριάκου, νικητής ο νεαρός τερματοφύλακας της ΑΕΛ.

-82' ΓΚΟΛ για την Πάφο με σουτ του Ράσιτς και 3-2

-90' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Ανγκούλο. Ο άσος της Παφιακής ομάδας μέσα από την περιοχή κάνει με ωραία κίνηση το 4-2

Εντεκάδες:

Πάφος fc: Μολ, Ζίβουλιτς, Ντόρμβνια, Νικήτα, Αντωνίου, Πάβελ, Ανγκούλο, Πολίτσι, Σιμόν, Χαριδήμου, Ζαντής.

ΑΕΛ: Πρόσεκ, Τεξέιρα Ν, Αβραάμ Δ., Γκαζτανάγκα, Φιντέλις, Λεάντρο, Ανδρέου, Ντα Σίλβα, Τόρες, Μαρκόφσκι, Μυτίδης.