ΠΡΟΚΡΙΣΗ με... σβηστή τριάρα (Φώτος)

Χωρίς να αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία η Ομόνοια επικράτησε με 3-0 του Ονήσιλου και εξασφάλισε την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Κόκα Κόλα. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου έφτασε στην επικράτηση με γκολ των Πρτσε, Τζαρσίνιο και Λοέ.

-1' Γύρισμα Σοάρες, σουτ του Γκόμεθ η μπάλα ψηλά άουτ.

-6' ΓΚΟΛ! 1-0 για την Ομόνοια με τον Πρέτσε. Μπαλιά στην περιοχή από τον Γκόμεθ με τον Πρτσε να σκοράρει με προβολή από κοντά!

-13' Καλή προϋπόθεση για τον Ονήσιλο με την μπαλιά του Ζαφειράκη να αποκρούεται από τον Πρτσε πριν φτάσει στον Πιτταρά.

-17' Φάση για την Ομόνοια… Κεφαλιά του Κούσουλου μπλοκάρει ο Παναγή στον οποίο έγινε στη συνέχεια φάουλ από τον Ντάρμπισαϊρ.

-29' Κίτρινη στον Ντάρμπισαϊρ. Ο Άγγλος ήταν εκτός γηπέδου και μπήκε με άδεια του τέταρτου όμως ο διαιτητής τον τιμώρησε αφού δεν του έδωσε αυτός την άδεια. Έτσι “κιτρίνισε” τον επιθετικό της Ομόνοιας εν μέσω διαμαρτυριών από τους γηπεδούχους. Ασυνεννοησία από τους διαιτητές.

-34' Ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Ντάρμπισαϊρ βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το τελείωμα του ήταν άστοχο.

-36' Κεφαλιά του Κούσουλου μέσα στην μικρή περιοχή μετά από κόρνερ, η μπάλα έξω.

-41' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Τζαρσίνιο. Ο Σοάρες έκανε ωραία κάθετη μπαλιά και ο Τζαρσίνιο με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

-Δεν ξεκίνησε στις 17:00 το δεύτερο ημίχρονο. Το γήπεδο... σκοτείνιασε αφού σχεδόν όλοι οι προβολείς έσβησαν!

-Άρχισε το β' μέρος με 12 λεπτά καθυστέρηση.

-46΄ Γυριστό σουτ του Σοάρες στην περιοχή η μπάλα άουτ.

-48΄ Σουτ του Πιτταρά μέσα στην περιοχή η μπάλα λίγο έξω.

-51’ Σουτ του Μανρίκε από το ύψος της περιοχής, αποκρούει εντυπωσιακά ο Παναγή!

-59’ Σέντρα του Τζαρσίνιο, ο Ματ κέρδισε την κεφαλιά με υπερένταση από κοντά με την μπάλα να καταλήγει έξω!

-71΄Σουτ του Κούσουλου εκτός περιοχής, η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και φεύγει έξω.

-81' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Μετά από σέντρα του Τζαρσίνιο, ο Λόε με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Παναγή για το 3-0.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Γκαφούρ (76'Τζιωνής), Πρέτσε, Λόρα, Μανρίκε, Κούσουλος, Σοάρες, Γκόμεθ (68'Λόε), Τζαρσίνιο (83’ Λοΐζου), Μόντες, Ντάρμπισαϊρ.

ΟΝΗΣΙΛΟΣ: Παναγή, Πιερέττης, Δανιήλ (46'Νικολάου), Θεοδούλου, Αλκιβιάδης (75'Αμεσάν), Κάστανος, Πιτταράς, Ντιμιτρένκο, Καλλής, Ζαφειράκης, Κατσιαρής (66'Καμινιώτης).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντάρμπισαϊρ, Σοάρες.