Δραματικό ματς και… Πάφος (φώτος)

Την δεύτερη συνεχόμενη της ήττα γνώρισε η ΑΕΚ στο Στέλιος Κυριακίδης σ΄ένα δραματικό παιχνίδι. Η ομάδα της Λάρνακας ηττήθηκε με 1-0 από την Πάφο.

Σ΄ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη. Από αντικανονική θέση σημειώθηκε το γκολ του Νέμετς το οποίο έκρινε την αναμέτρηση. Με δέκα παίκτες από το 69ο λεπτό η Πάφος λόγω αποβολής του Ζίβουλιτς ο οποίος φαίνεται να βρίσκει μπάλα στην διεκδίκηση με τον Τομάς. Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ με τον Λαρένα. Ένταση και αποβολές των δύο προπονητών στο τελευταίο λεπτό. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο. Διαβάστε την εξέλιξη του αγώνα…

Σέντρα στο ματς...

10΄Κίτρινη στον Ζίβουλιτς ο οποίος ήταν στο όριο και χάνει το επόμενο παιχνίδι της Πάφου.

16΄Σουτ από τον Ζάντερ, απέκρουσε ο Τόνιο

30΄Παραμένει το 0-0 στη Πάφο

31΄Ο Τρισκόφσκι προσπάθησε να απειλήσει την εστία της Πάφου, ο Χολτ έβαλε το πόδι την τελευταία στιγμή στέλνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

45΄ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Νέμετς. 1-0. Ο Σλοβάκος ανοίγει το σκορ με πλασέ έπειτα από κεφαλιά - ασίστ του Ράσιτς.

**Οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ διαμαρτυρήθηκαν προς τον διαιτητή για το γκολ. Στην επαναληπτική προβολή φάνηκε ότι ο Νέμετς ήταν σε θέση οφσάιντ.

ΤΕΛΟΣ πρώτου μέρους

Ξεκίνησε το 2ο μέρος...

54΄Πιέζει η ΑΕΚ με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

62΄Σουτ του Ανγκούλο εντός της περιοχής και πλάγια μάζεψε ο Τόνιο.

64΄Πέναλτι για την ΑΕΚ. Το κέρδισε ο Γιάννου από τον Φόλπρεχτ. Σωστά έδειξε την άσπρη βούλα ο διαιτητής.

65΄Το χάνει ο Λαρένα, αποκρούει ο Μολ!

69΄Με δέκα η Πάφος! Ο Ζίβουλιτς δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται για φάουλ στον Τομάς. Φαίνεται να βρίσκει μπάλα ο παίκτης της Πάφου και όχι αντίπαλο.

Τελευταίο πεντάλεπτο στη Πάφο, πιέζει η ΑΕΚ για το γκολ της ισοφάρισης.

88΄Σουτ από τον Τέτε, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει στον Μολ.

90+1΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εντυπωσιακή επέμβαση του Μολ στην κεφαλιά του Ρουσιά.

90+4΄Ο διαιτητής αποβάλλει και τους δύο προπονητές!

Τέλος στο ματς, 1-0 η Πάφος

Πάφος: Μολ, Χολτ, Σιρόκ, Ζάντερ, Ράσιτς (74΄Ντόβπνια) Κούλς, Φόλπρεχτ, Γιένσεν, Ζίβουλιτς, Ανγκούλο (75΄Καρώ) Νέμετς

ΑΕΚ: Τόνιο, Ίγκορ, Γκονζάλες, Ιωάννου (71΄Γκαρσία) Τρουγιόλς, Χέφελ, Λαρένα, Τομάς, Ακοράν (60΄Τέτε) Τρισκόφσκι, Γιάννου

Κίτρινες: Ζίγουλιτς (2), Σιρόκ, Ράσιτς/Χέφελ

Κόκκινες: Ζίγουλιτς

Διαιτητής: Χριστοφή Τιμόθεος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος