Εφτά γκολ, δυο ανατροπές και το τρίποντο στην ΑΕΛ! (Φώτος)

Η ΑΕΛ προηγήθηκε, η Δόξα το γύρισε και η Λεμεσιανή ομάδα το γύρισε ξανά, για να πάρει τελικά το τρίποντο στο Μακάρειο με 3-4 και να ανέβει στους 31 βαθμούς!

Ο Χουράδο έκανε το 0-1 και οι γηπεδούχοι το γύρισαν με Κάρλος και Χατζηβασίλη. Ωστόσο η ΑΕΛ απάντησε με τρία γκολ από το 69' μέχρι το 71' (Μακρής 2, Λαφράνς) και έφτασε στη νίκη παρόλο που η Δόξα μείωσε στην συνέχεια με Μιτρέα. Το www.kerkida.net ήταν εκεί...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα από τον διαιτητή

-6' ΓΚΟΛ, 0-1 η ΑΕΛ στην πρώτη της φάση! Σέντρα του Κυριάκου από αριστερά και ο Χουράδο αμαρκάριστος με δυνατή κεφαλιά ανοίγει το σκορ

-11' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Λαφράνς γέμισε από αριστερά και ο Μακρής με προβολή εξ επαφής, έστειλε τη μπάλα έξω

-12' ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει άμεσα η Δόξα. Ο Λουίς Κάρλος έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-1!

-Κρατά περισσότερο τη μπάλα η Δόξα μετά την ισοφάριση αλλά δεν υπάρχει άλλη καλή φάση μέχρι στιγμής

-29' Παρολίγο να "εκτελέσει" τον Βοζίνια ο Χουράδο. Με πισινή κεφαλιά προσπάθησε να απομακρύνει τη μπάλα, η οποία σταμάτησε στο δοκάρι!

-33' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ με διαγώνιο σουτ του Νιλς, μόλις πάνω απ' τα δοκάρια

-35' Κόρνερ από τον Α.Τεξέιρα, ο Λαφράνς έκανε την κεφαλιά, η μπάλα περνάει παράλληλα και έξω

-38' Κίτρινη στον Ασαμόα για φάουλ στον Μακρή

-44' Μακρινό σουτ του Ζατλ, πάει έξω

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο χωρίς αλλαγές

-48' Διπλή ευκαιρία για την Δόξα. Ο Ζατλ έκανε την προσπάθεια στην περιοχή και σούταρε από δύσκολη θέση, με τον Βοζίνια να αποκρούει ασταθώς. Ο Χατζηβασίλης στο ριμπάουντ σούταρε έξω από καλή θέση

-49' Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα του Χατζηλούκα. Έξω ο Ασαμόα, μέσα ο Τίνκου

-50' Κίτρινη στον Χατζηβασίλη για τράβηγμα στον Νταβόρ

-55' Εξαιρετική, μακρινή κάθετη του Λαφράνς. Ο Μακρής "φάτσα" με τον Γκρεμσλ δεν μπορεί να κοντρολάρει

-58' Κίτρινη στον Νταβόρ για φάουλ στον Σαντίκ

-60' Πρώτη κίνηση από τον Κέρκεζ αφού η ΑΕΛ είναι ακίνδυνη. Έξω ο Ρομάν, μέσα ο Μαρκόσκι

-61' Κίτρινη στον Τίνκου για φάουλ στον Ρομάν

-62' ΓΚΟΛ, 2-1 η Δόξα που γυρίζει το ματς! Ο Κάρλος γέμισε και ο Χατζηβασίλης με κεφαλιά από κοντά σκόραρε

-69' Απαντά άμεσα η ΑΕΛ. Ο Μακρής με τακουνάκι από κοντά ισοφαρίζει σε 2-2! Ο Μαρκόσκι έδωσε την ασίστ

-69' Μέσα ο Λεάντρο, έξω ο Νταβόρ

-70' Κίτρινη στον Ντόσα

-71' ΓΚΟΛ, η ΑΕΛ γυρίζει το ματς μέσα σε δυο λεπτά. Ο Λαφράνς έμεινε αμαρκάριστος και από κοντά σκόραρε με το κεφάλι. Ασίστ από τον Λεάντρο

-73' ΓΚΟΛ, σκοράρει ξανά η ομάδα του Κέρκεζ. Σέντρα από τον Ν.Τεξέιρα και ο Μακρής αμαρκάριστος από κοντά με κεφαλιά κάνει το 2-4!

-77' Μέσα ο Γκαστανιάγα, έξω ο Χουράδο

-82' ΓΚΟΛ, ο Μιτρέα με εξαιρετικό φάουλ απο μακριά θα νικήσει τον Βοζίνια για το 3-4

-86' Κεφαλιά του Ζατλ, εύκολα ο Βοζίνια