Τέσσερα τέρματα, δυο αυτογκόλ και μοιρασιά! (φώτος)

Μοιρασιά ανάμεσα σε Ανόρθωση και Πάφο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, οι γηπεδούχοι το γύρισαν όμως ο Νέμετς διαμόρφωσε το τελικό 2-2, σε ένα παιχνίδι με ένα αυτογκόλ για την κάθε ομάδα. Το www.kerkida.net ήταν στο Αντώνης Παπαδόπουλος...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Σέντρα στο ματς

-3' Καλό σουτ από τον Νέμετς, πέφτει και μπλοκάρει ο Δημητρίου

-13' ΓΚΟΛ, 0-1 η Πάφος! Ο Σιρόκ γέμισε από δεξιά και ο Σίλντενφελντ στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Δημητρίου

-15' Διαμαρτυρίες από την κερκίδα της Ανόρθωσης για πέναλτι του Κουλς πάνω στον Ντούρις

-16' Συρτό σουτ από τον Ράσιτς, πάει έξω

-18' Εξαιρετική μπαλιά του Κοφί, ο Κατσιαράβα με σουτ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα ψηλά

-23' ΓΚΟΛ, ο Κατσιαράβα ισοφαρίζει σε 1-1! Ο Ράγιος γέμισε με φάουλ, ο Μολ απέκρουσε ασταθώς με το πόδι και ο Γεωργιανός εξ επαφής έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα

-"Πατά" καλύτερα μετά την ισοφάριση η Ανόρθωση και ψάχνει τους χώρους προς την εστία του Μολ

-39' Καλή φάση για την Κυρία μετά από αντεπίθεση. Ο Πράνιτς "έκοψε" από αριστερά στον Ντούρις αλλά το πλασέ του ήταν άστοχο

-45+1' Παράλληλο γύρισμα του Πράνιτς, ο Κατσιαράβα από κοντά αλλά από δύσκολη γωνία κάνει την προβολή και ο Μολ αποκρούει

-Τέλος ημιχρόνου

-Επαναρχίζει το ματς

-52' ΓΚΟΛ, 2-1 η Ανόρθωση! Ο Κοφί γέμισε με κόρνερ και ο Ντόβμπνια με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του

-57' Κίτρινη στον Ράσιτς για φάουλ στον Αρτυματα

-65' Καλή κεφαλιά από τον Ντόβμπνια στην κίνηση, ο Δημητρίου ήταν στην σωστή θέση

-67' ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει 2-2 η Πάφος. Σέντρα του Ανγκούλο, κακή έξοδος του Δημητρίου και ο Νέμετς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα

-71' Ο Βίκτορ κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Μολ με εξαιρετική επέμβαση στέλνει σε κόρνερ

-74' Σέντρα του Αρτυματά από δεξιά, ο Κατσιαράβα στο "δεύτερο" δοκάρι δεν μπορεί να πιάσει καλά την προβολή

-74' Κίτρινη στον Μολ για καθυστέρηση

-75' Μέσα ο Μπέκα, έξω ο Μπεσάτ

-76' Ένταση για λίγο, μετά από φάουλ του Ζάντερ στον Μπέκα. Δευτερόλεπτα προηγουμένως ο Βραζιλιάνος είχε κάνει και πάλι στον Μπέκα σκληρό φάουλ. Κίτρινη στον παίκτη της Πάφου και στον Ντουγκλάο για διαμαρτυρίες

-78' Κίτρινη στον Κοφί για φάουλ στον Ζάντερ, κίτρινη και στον Βίκτορ για διαμαρτυρίες

-85' Κεφαλιά του Μπέκα, εύκολα ο Μολ

-86' Αγγίζει το γκολ η Ανόρθωση. Ωραία προσπάθεια του Κατσιαράβα, έπιασε δυνατό, διαγώνιο σουτ, η μπάλα κόντραρε και πήγε στο δοκάρι!

-86' Δεύτερη ευκαιρία σε μερικά δευτερόλεπτα για τον Γεωργιανό που αυτή την φορά "φάτσα" με τον Μολ δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ στην κίνηση

-87' Φιλιώτης μέσα, έξω ο Ράσιτς

-88' Σουτ του Κατσιαράβα από πολύ δύσκολη γωνία, σε κόρνερ ο Μολ. Στην σέντρα του Αρτυματά υπήρξαν διαμαρτυρίες για χέρι του Ντόβμπνια

-90' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Φιλιώτης γέμισε και ο Ανγκούλο στο "δεύτερο" δοκάρι αμαρκάριστος δεν μπόρεσε να σκοράρει

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

-92' Ο Ντέμεκ στην θέση του Ανγκούλο

-94' Μέσα ο Λουλίνια, έξω ο Φόλμπρεχτ

-Τέλος και από ένας βαθμός στην κάθε ομάδα

Ανόρθωση: Δημητρίου, Αρτυματάς, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο, Κοφί, Μπεσάτ (75' Μπέκα), Βίκτορ, Ράγιος, Πράνιτς, Ντούρις, Κατσιαράβα

Πάφος: Μολ, Καρώ, Χολτ, Σιρόκ, Ράσιτς (87' Φιλιώτης), Ζάντερ, Κουλς, Φόλμπρεχτ (94' Λουλίνια), Ανγκούλο (92' Ντέμεκ), Νέμετς, Ντόβμπνια

Κίτρινες: Ντουγκλάο, Κοφί, Βίκτορ  / Ράσιτς, Μολ, Ζάντερ

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κυριάκου Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Νικολαΐδης Χρίστος