Στο ΜΗΔΕΝ και... "Χ"αμένοι και οι δύο! (Φώτος)

Ισόπαλοι 0-0 έμειναν Ερμής και Ένωση στο N. Papas Group Αμμόχωστος. Ο Ερμής δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις πολλές ευκαιρίες σε γκολ, με τον Κλέιμαν να είναι σταθερός και να κρατάει αλύγιστη την ομάδα του Φαλχ. Ανέβηκε η Ένωση στο τελευταίο 15λεπτο που διεκδίκησε στα ίσα την νίκη και θα μπορούσε με τον Ζάρατε να «κλέψει» το τρίποντο. Δικαιολογημένες οι φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι στο 80. Αποβλήθηκε στο τέλος ο Αγγελή. Στους 8 βαθμούς ο Ερμής, στους 13 η Ένωση. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο N.Papas Group Αμμόχωστος και σας μετέφερε όλα όσα έγιναν.

- Έναρξη στο ματς

Αναγνωριστικά τα πρώτα πέντε λεπτά στο παιχνίδι...

- 11' Μεγάλη απόκρουση του Κλέιμαν στο σουτ του Ντεβέσα. Μια προσπάθεια που ξεκίνησε από τον Κατσιατή από τα δεξιά. Ο Κύπριος εξτρέμ κατέβασε υποδειγματικά τη μπάλα και έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Ισπανό ο οποίος έκανε το δυνατό βολέ αναγκάζοντας τον Κλέιμαν σε σπουδαία απόκρουση.

- 14' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη, στην αγκαλιά του Κλέιμαν η μπάλα.

- 17' Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Κειτά. Ο Αφρικανός μπροστά στο τέρμα κάνει άσχημο πλασέ και στέλνει τη μπάλα άουτ. Και πάλι ο Κατσιατής ετοίμασε το γκολ αλλά δεν ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα για τον Ερμή.

- 26' Ισορρόπησε τον αγώνα η Ένωση μετά τις δυο μεγάλες ευκαιρίες του Ερμή με Ντεβέσα και Κειτά.

- 32' Δυνατό σουτ του Κειτά, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Κλέιμαν.

- 34' Κίτρινη στον Φυλακτού που χάνει τον επόμενο αγώνα.

- 41' Απευθείας φάουλ του Ταραλίδη, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει σε κόρνερ.

- 43' Γέμισμα του Ριέρα στη περιοχή του Ερμή, κακή απομάκρυνση με το κεφάλι από τον Μπανούση, η μπάλα στρώνεται στον Πίττα αλλά αυτός κάνει κακό σουτ. Δεν απειλείται ο Φιρινίδης.

ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ο χρόνος των καθυστερήσεων

ΤΕΛΟΣ ημιχρόνου

Έναρξη Β΄ ημιχρόνου

- 50' Συρτό σουτ του Μακριέφ εύκολα ο Κλέιμαν.

- 56' Χαμένη ευκαιρία για τον Ερμή με τον Μακρίεφ. Ο Βούλγαρος πήρε την μπάλα με πλάτη, γύρισε έκανε το σουτ αλλά η προβολή του Ενόχ ήταν σωτήρια με αποτέλεσμα η μπάλα να πάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Φιρινίδη.

- 59' Διπλή αλλαγή ετοιμάζει η Ένωση.

- 62' Αγγίζει το γκολ ο Ερμής! Ο Ηλίας Γεωργίου μπροστά στον Κλέιμαν κάνει το σουτ η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

- 64' Πάει να απειλήσει η Ένωση με τον Κουμή, το σουτ που επιχείρησε κόντραρε σε αμυντικό και πάει κόρνερ.

- 68' Τρίτη φορά που απειλεί ο Ταραλίδης από στημένο, ξανά ο Κλέιμαν κάνει μεγάλη απόκρουση.

- 70' Αλλαγή στην αλλαγή για Ερμή. Εκτός ο Γεωργίου μέσα ο Μαύρου. Στο 58΄ μπήκε ο εξτρέμ του Ερμή στο 70' βγήκε εκτός λόγω προβλήματος τραυματισμού.

- 72' Ο Λούκας Σωτηρίου αποβάλλει τον βοηθό προπονητή του Ερμή, Gianluca Sorini.

- 76' Σέντρα του Κουμή στην καρδιά της περιοχής του Ερμή, ο Ρασμούσεν πηδάει αλλά δεν προλαβαίνει να βρει την μπάλα.

- 80' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από πλευράς Ένωσης. Ο Φιρινίδης κάνει άτσαλη έξοδο και βρήκε με τις γροθιές στο κεφάλι τον Αγγελή. Ο Κύπριος στόπερ βρίσκει την μπάλα και στην συνέχεια ο κίπερ του Ερμή με τις γροθιές τον ρίχνει στο έδαφος.

- 86' Σουτ του Ζάρατε εκτός περιοχής η μπάλα μόλις άουτ!