SUPER ΑΡΗΣ με ανατροπή την Πάφο! (φώτος)

Τεράστια νίκη και προβάδισμα πρόκρισης για την «Ελαφρά Ταξιαρχία». Ο Άρης του Νικόλα Μαρτίδη κέρδισε με 2-1 την Πάφο χάρη στα γκολ των Κύπρου και Ορτέγα κάνοντας την ανατροπή αφού βρέθηκε να χάνει με 0-1 από το γκολ του Κουλς. Κακή διαχείριση από τους ποδοσφαιριστές του Κόπιτς που με αρκετά λάθη στην άμυνα έδωσαν την ευκαιρία στην Λεμεσιανή ομάδα να πανηγυρίσει μια σπουδαία νίκη και παράλληλα να πάει στο «Στέλιος Κυριακίδης» με αυξημένες πιθανότητες για την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Coca Cola. Ντεμπούτο πραγματοποίησε στον πάγκο του Άρη ο Νικόλας Μαρτίδης. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Τσίρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη στο παιχνίδι

- 2' Εκτέλεση κόρνερ του Ανγκούλο, πιάνει την κεφαλιά ο Μπαγκάρντ η μπάλα πάει παράλληλα της εστίας του Σπόλιαριτς.

- 10' Πρώτη καλή φάση για την Πάφο. Σέντρα του Καρώ, ο Νέμετς στο ύψος της περιοχής πήρε την κεφαλιά η μπάλα μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 17' Απειλεί ο Άρης. Ο Μπρίτο με δυνατό σουτ εκτός περιοχής στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

- 21' Σουτ του Ανγκούλο μέσα από την περιοχή του Άρη, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

- 22' Ευκαιρία για την Πάφο. Ο Σπόλιαριτς κάνει σπουδαία επέμβαση μετά από κεφαλιά του Καρώ.

- 35' Ισορροπημένο παιχνίδι με τις δυο ομάδες να μην έχουν πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 54' Κίτρινη στον Λελιούχιν

- 55' Ένταση στο ματς και νεύρα από τους ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων.

- 56' Την "πληρώνουν" οι δυο αρχηγοί - Νέμετς και Μαραγκουδάκης βλέπουν την κίτρινη κάρτα του Κωνσταντίνου.

- 59' ΓΚΟΛ για την Πάφο. Ο Κουλς ανοίγει το σκορ. 0-1 η Πάφος. Ωραία σέντρα του Καρώ που βρήκε τον Κουλς και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Σπόλιαριτς.

- 66' Εκτέλεση κόρνερ του Ορτέγα, κεφαλιά του Κορέα η μπάλα μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Μολ.

- 68' ΓΚΟΛ ο Άρης! Ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Κύπρου. Όμορφο γκολ από τον Κύπριο φορ που βρήκε στρωμένη τη μπάλα στο ύψος της περιοχής και με ένα δυνατό συρτό σουτ νίκησε τον Μολ. Ένα γκολ που προήλθε από την κακή αμυντική συμπεριφορά του Ζάντερ.

- 70' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Λουλίνια έπιασε τη κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα εκατοστά μακριά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σπόλιαριτς.

- 75' ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Ορτέγα γυρίζει το παιχνίδι και κάνει το 2-1! Η άμυνα της Πάφου πιάστηκε στον ύπνο και η Λεμεσιανή ομάδα "κτύπησε" στην αντεπίθεση. Μια μπαλιά του Αγγελόπουλου πίσω από το κέντρο βρήκε τον σκόρερ όπου αυτός με υποδειγματικό σταμάτημα, εκτέλεσε τον Μολ.

- 85' Σουτ του Φόλπρεχτ δεν ανησυχεί ο Σπόλιαριτς.

- 88' Ο Φιλιώτης από μακριά έκανε το σουτ, σταθερά μαζεύει ο κίπερ του Άρη.

ΕΞΙ λεπτά οι καθυστερήσεις...

- 90+3' Απειλεί η Πάφος, το σουτ του Φόλπρεχτ πέρασε μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σπόλιαριτς.