ΦΟΒΕΡΗ ματσάρα… ΧΩΡΙΣ νικητή! (φώτος)

Σπουδαίο παιχνίδι με έξι τέρματα, αρκετές συγκινήσεις και εναλλαγές συναισθημάτων. Η Πάφος "κρατούσε" τη νίκη μέχρι το 90+5 αλλά ο Φλόρες με κεφαλιά έσωσε την "Αθάνατη" από την ήττα. Αλκή και Πάφος έμειναν στο 3-3 σ' ένα εντυπωσιακό ματς. Προηγήθηκε η Πάφος, το «γύρισε» η ομάδα του Σακκά με τον σπουδαίο Σπόλιαριτς, «απάντησε» με Καρώ-Κουλς η ομάδα του Κόπιτς, με τον Φλόρες να έχει την απάντηση στις καθυστερήσεις. Στους 15 βαθμούς η Αλκή, στους 8 η Πάφος. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη του αγώνα

-1' Σουτ εκτός περιοχής από τον Λελιούκιν στην αγκαλιά του Πάρντο η μπαλα.

- 4' Μικρή διακοπή στον αγώνα λόγω τραυματισμού των Σταρόκιν και Λελιούκιν

- 6' Επανέναρξη στο παιχνίδι...

- 10' Πιο δυνατά η Πάφος. Συρτή σέντρα του Ζάντερ στον Νέμετς, παρεμβαίνει σωτήρια ο Ακόστα προ του Σλοβάκου και διώχνει σε κόρνερ.

- 14' Κίτρινη στον Χολτ ο οποίος έσπρωξε με τον αγκώνα τον Ιβάν Κάρλος. Κίτρινη και στον επιθετικό της Αλκής.

- 22' Παιχνίδι με πολλές μονομαχίες, οι δυο ομάδες δεν έχουν δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία.

- 23' Πάει για αναγκαστική αλλαγή η Πάφος. Εκτός ο Λελιούκιν μέσα ο Φιλιώτης

- 26' Μεγάλη φάση για την Αλκή! Δοκάρι για τους γηπεδούχους. Σουτ του Σπόλιαριτς, ο Φλόρες από κοντά έπιασε τη κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι. Άτυχη η "Αθάνατη".

- 31' ΓΚΟΛ για την Πάφο. Ο Ανγκούλο με φοβερό σουτ νικάει τον Πάρντο και ανοίγει το σκορ. Ένα γκολ που προήλθε έπειτα από μια ωραία ομαδική προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Κόπιτς. Ο Κολομβιανός μέσα από την περιοχή βρήκε τον τρόπο και σκόραρε. Έκτο γκολ για Ανγκούλο.

- 33' Ξανά ο Ανγκούλο στη περιοχή κάνει το σουτ δύσκολη απόκρουση του Πάρντο σε κόρνερ.

- 34' Ευκαιρία για την Αλκή! Ο Μπελαμειρί μπήκε στη περιοχή από τα αριστερά έκανε το συρτό σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.

- 35' ΓΚΟΛ για την Αλκή και 1-1. Ο Σπόλιαριτς με πλασέ εντός περιοχής βρήκε δίκτυα. Η φάση ξεκίνησε από τον Ιβάν Κάρλος που έφυγε απέναντι στον Μολ, ο Ελβετός κίπερ απέκρουσε και ο Σπόλιαριτς πήρε το ριμπάουντ και έφερε στα ίσα το ματς.

- 39' ΓΚΟΛ για την Αλκή και 2-1. Και πάλι ο Σπόλιαριτς σκοράρει και γυρίζει το ματς. Φοβερός ο χαφ της Αλκής νικάει ξανά τον Μολ. Ο σκόρερ της "Αθάνατης" βρέθηκε αφύλακτος από τα αριστερά και με υποδειγματικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

- 44' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 2-2. Ο Καρώ με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 2-2! Φοβερό παιχνίδι! Πρώτο γκολ για τον Κύπριο αμυντικό. Aπό στημένο φάουλ του Ανγκούλο το δεύτερο γκολ της Πάφου, ο Καρώ ισοφάρισε με καρφωτή κεφαλιά.

Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων...

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 48' Ο Ράκελς από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, μαζεύει ο Πάρντο μπροστά από τον Νέμετς.

- 50' Κίτρινη στον Νέμετς για διαμαρτυρία

- 54' Δυνατό σουτ του Ζάντερ από μακριά δύσκολα ο Πάρντο σε κόρνερ.

- 56' Ζίβουλιτς και Ακόστα βλέπουν την κίτρινη κάρτα.

- 66' Πάνω κάτω η μπάλα οι δυο ομάδες ψάχνουν το τρίτο γκολ που θα τους δώσει προβάδισμα για το τρίποντο.

- 67' Κίτρινη στον Κουλς

- 70' Σουτ του Ράκελς άστοχο.

- 73' Σύγχυση στα καρέ της Αλκής ο Ανγκούλο επιχείρησε το σουτ η μπάλα κόντραρε και χάθηκε σημαντική προϋπόθεση για τους φιλοξενούμενους.

- 76' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 2-3. Ο Κούλς από κοντά κεραυνοβολεί τον Πάρντο και δίνει στην Πάφο το προβάδισμα.Στην φάση υπάρχει τράβηγμα του Σερφά στον Καρώ, ο διαιτητής δεν έδωσε την παράβαση και στην συνέχεια ο Κουλς από κοντά σημείωσε το τρίτο γκολ.

-79' Δυο αλλαγές για Αλκή. Τραϊτσέφσκι-Τριμπό στις θέσεις των Σταύρου-Ακόστα

- 84' Ντόβπνια στη θέση του Ανγκούλο

- 85' ΑΠΙΘΑΝΗ απόκρουση του Μολ σε φάουλ του Σπόλιαριτς!

ΤΡΙΑ τα λεπτά των καθυστερήσεων

- 90+2' Αλλαγή για την Πάφο. Λουλίνια στη θέση του Ράκελς

- 90+5 ΓΚΟΛ για την Αλκή και 3-3 στο τελευταίο λεπτό. Ο Φλόρες με κεφαλιά κάνει το 3-3!!!