"ΖΩΝΤΑΝΟΣ" με Ταραλίδη στο 90+4! (φώτος)

Η Δόξα κρατούσε το υπέρ της 1-0 μέχρι το 90+3 αλλά ο Ερμής με τον πρώτο του σκόρερ, Γιάννη Ταραλίδη σκόραρε από τα 11 βήματα και έδωσε τον "χρυσό" βαθμό της ισοπαλίας. Στη τελευταία φάση του αγώνα ο Ερμής κρατήθηκε ζωντανός και φεύγει από το Μακάρειο χωρίς να ηττηθεί. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα με τις δυο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη αλλά στο τέλος να "συμβιβάζονται". O Μιτρέα με περιπετειώδη τρόπο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 57'. Στους 20 βαθμούς η Δόξα, στους 10 ο Ερμής. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο.

Το ΦΙΛΜ του αγώνα...

- Έναρξη στο ματς

- 6' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ερμή. Σέντρα του Ψάλτη, ο Μακρίεφ το κεφάλι η μπάλα κοντράρει και πάει σε κόρνερ.

- 9' Απειλεί εκ νέου ο Ερμής με τον Ντε Μέλο. Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ η μπάλα εκτός στόχου.

- 24' Επικίνδυνος ο Ερμής. Ο Ντε Μέλο μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα προς τον Μακρίεφ, σωτήρια παρέμβαση του Μουκτάρη σε κόρνερ.

- 31' Σουτ του Αλεξάνδρου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 35' Λουις Κάρλος στη περιοχή, ψάχνει συμπαίκτη, κακό γύρισμα, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

Μέτριο το παιχνίδι μέχρι στιγμής με λιγοστές φάσεις...

- 37' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνιουκ, υποχρεώνει τον Γκρεμσλ σε απόκρουση. Κόρνερ για τον Ερμή.

- 41' Αγγίζει το γκολ η Δόξα! Ο Περέιρα την σέντρα, ο Μπατίν ανέβηκε ψηλά-κέρδισε κατά κράτος τον προσωπικό του αντίπαλο, έπιασε τη κεφαλιά, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή.

- 42' Νέα ευκαιρία για την Δόξα. Ο Λουις Κάρλος κάνει το δυνατό σουτ, εντυπωσιακή απόκρουση του Αραμπατζή σε κόρνερ.

Ημίχρονο

Έναρξη του δεύτερου μέρους

- 53' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τίνκου, η μπάλα στα χέρια του Αραμπατζή.

- 56' ΓΚΟΛ για την Δόξα και 1-0! Ο Μιτρέα επιχείρησε την απευθείας εκτέλεση από στημένο, η μπάλα κόντραρε σε ποδοσφαιριστή του Ερμή άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα του Αραμπατζή. Τυχερή η Δόξα, άτυχος ο Ερμής.

- 63' Δοκάρι για τον Ερμή! Σέντρα του Ψάλτη, ο Μακρίεφ έπιασε τη κεφαλιά η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Γκρεμσλ.

- 67΄ Σουτ του Λουίς Κάρλος σε πλεονεκτική θέση, μαζεύει ο Αραμπατζής.

- 69' Ευκαιρία για τον Ερμή, ο Μαύρου στην περιοχή της Δόξας κάνει το πλασέ δύσκολα ο Γκρεσμλ, σώζει την Δόξα.

80' Μεγάλη φάση χάνεται για τον Ερμή! Ο Μαύρου μέσα στη περιοχή εντελώς ελεύθερος έκανε το πλασέ η μπάλα άουτ!!!

Συμπληρώνονται τα 90 λεπτά του αγώνα, προσπαθεί ο Ερμής, αμύνεται η Δόξα. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Πέναλτι για τον Ερμή στο 90+3!!! ΓΚΟΛ για τον Ερμή και 1-1. Ο Ταραλίδης νικητής απέναντι στον Γκρεμσλ!