«ΧΡΥΣΟ» τρίποντο με Ριέρα!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ένωση επί του Ερμή με 2-1. Οι «βυσσινί» φεύγουν από το «Ν. Papas Group Aμμόχωστος» με τους τρεις βαθμούς χάρη στο φάουλ του Ριέρα στο 80’. Απογοήτευση στον Ερμή που «πέφτει» στη Β΄ κατηγορία. Προσπάθησε η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ που είχες τις δικές της στιγμές αλλά ο Πέτρου ήταν καθοριστικός για την Ένωση. Έξαλλα πανηγύρια από τους ποδοσφαιριστές και τεχνική ηγεσία μπροστά από το πέταλο των οπαδών της Ένωσης. Στους 24 βαθμούς ανέβηκε η Ένωση, στους 13 έμειναν οι «φτεροπόδαροι». Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο N. Papas Group Αμμόχωστος.​

- Έναρξη στο ματς

- 2' Ο Κατσιατής μπήκε στη περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα άουτ!

- 4' Πετυχαίνει γκολ ο Ουντότζι αλλά ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

- 7' Ακόμη μια τελική από τον Κατσιατή, η μπάλα στο δοκάρι! Άτυχος ο Ερμής. Ο Κύπριος εξτρέμ μπήκε στη περιοχή έκανε το συρτό σουτ η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Πέτρου.

- 8' Χαμένο τετ α τετ από τον Ουντότζι! Ο Αφρικανός έφυγε απέναντι από τον κίπερ του Ερμή έκανε το σουτ η μπάλα άουτ!

- 12' ΓΚΟΛ για την Ένωση και 0-1! Ο Μηνάς Αντωνίου ανοίγει το σκορ για τους "βυσσινί". Ο Ουντότζι από τα δεξιά, μπήκε στη περιοχή έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Κύπριος εξτρέμ βρέθηκε στο σωστό σημείο για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

- 15' Σκοράρει ο Μακρίεφ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ. Προηγήθηκε δύσκολη απόκρουση του Πέτρου σε σουτ του Φυλακτού.

- 24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή. Ο Φυλακτού μέσα στη περιοχή έκανε το σουτ, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Αμπαρτζουμιάν.

- 28' Kίτρινη στον Βαλλιάνο

- 32' Στημένο του Ταραλίδη, εκτέλεσε ο Ελλαδίτης λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πέτρου η μπάλα.

- 35' Ευκαιρία για την ΕΝΠ με τον Γκοζλάν. Ο Ισραηλινός μέσα στη περιοχή και σε θέση βολής, "έχασε" το κοντρόλ και απομάκρυνε ο Πηλέας.

- 43' Κίτρινη στον Μπανούση

- 45+1' Μεγάλη φάση για τον Ερμή! Από κοντά ο Μακρίεφ έκανε το σουτ, αποκρούει ο Πέτρου. Φάση από κόρνερ, η μπάλα έφθασε στον Βούλγαρο φορ, αυτός έπιασε το σουτ αλλά ο ταλαντούχος κίπερ της Ένωσης "κράτησε" το μηδέν.

- 45+2' Στην αντεπίθεση ο Γκοζλάν σούταρε, η μπάλα στην αγκαλιά του Φιρινίδη.

Ημίχρονο

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 47' Πέσιμο στη περιοχή της ΕΝΠ από τον Φυλακτού. Ο Β. Δημητρίου κιτρινίζει τον ποδοσφαιριστή του Ερμή για "θέατρο".

- 52' Κόρνερ για την Ένωση, ο Μηνάς πιάνει τη κεφαλιά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Φιρινίδη.

- 55' ΓΚΟΛ για τον Ερμή και 1-1!!! Ο Ψάλτης με προσωπική ενέργεια μπήκε στη περιοχή, είδε αφύλακτο τον Μπουλά, του πέρασε τη μπάλα και ο Αφρικανός από κοντά ισοφάρισε!

- 59' Κοντά και σε δεύτερο γκολ ο Ερμής. Ο Λαγός μέσα στη περιοχή κάνει το σουτ αποκρούει ξανά ο Πέτρου!

- 69' Απειλεί η Ένωση, ο Ριέρα έκανε το σουτ η μπάλα άουτ!

- 77' Κεφαλιά του Ντε Μέλο, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πέτρου.

- 80' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ και 1-2!!! Ο Ριέρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ νικάει τον Φιρινίδη. Φοβερό γκολ από τον Ισπανό που το πανηγυρίζει μπροστά από τους Ενωσίτες.