Κυριαρχία και ΤΕΣΣΑΡΑ (Φώτος)

Χωρίς να αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία η Πάφος έκανε το καθήκον της και επικράτησε με 4-1 του... καταδικασμένου με υποβιβασμό Ερμή. Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο για την Παφιακή ομάδα, που έφτασε στην άνετη επικράτηση έχοντας ως σκόρερ τους Ράκελς, Ανγκούλο, Κουλς και Νέμετς. Για τους "φτεροπόδαρους" μείωσε στο φινάλε ο νεαρός Μαντοβάνης.

-4' Σκόραρε ο Ράκελς ωστόσο το γκολ σωστά ακυρώθηκε αφού ο παίκτης της Πάφου ήταν σε θέση οφσάιντ.

-6' Μακρινό σουτ του Σιρόκ, η μπάλα έξω.

-10' Κρατά μπάλα η Πάφος και βρίσκεται συνεχώς έξω από την περιοχή του Ερμή.

-12' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Ράκελς!Ο Λετονός επιθετικός με κοντρόλ και σουτ στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Φιρινίδη για το 1-0.

-18' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Ανγκούλο! Ο Κολομβιανός άσος συνεργάστηκε ωραία με τον Ράκελς και έκανε το αριστερό πλασέ, νικώντας τον Φιρινίδη για το 2-0!

-25' Απόλυτη κυριαρχία για την Πάφο, καμία απειλή από πλευράς Ερμή.

-30' Έριξε ρυθμούς η Πάφος, ανέβηκε κάποια μέτρα ο Ερμής κυρίως από δεξιά με τον Ψάλτη και τον Κατσιατή.

-37' Δυνατό σουτ του Φυλακτού, άστοχο.

-42' Ζητάει πέναλτι ο Ερμής σε ανατροπή του Κατσιατή απ' τον Σιρόκ. Δεν υποδεικνύει την παράβαση ο Νεόφυτος Νεοφύτου.

-45' Κεφαλιά του Χουλτ, δύσκολα διώχνει ο Φιρινίδης.

-50' Ωραία ενέργεια του Ντε Μέλο, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Κατσιατής.

-54' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Κουλς! Ωραία ενέργεια του Φιλιώτη από αριστερά και γύρισμα στην αντίπαλη περιοχή, με τον Κουλς να κινείται σωστά και να κάνει το αριστερό πλασέ για το 3-0!

-58' Διαγώνιο σουτ του Ανγκούλο, η μπάλα λίγο έξω.

-64' Ωραία αντεπίθεση από πλευράς Ερμή, σουτ του Ντεβέσα, μπλόκαρε ο Μολ.

-67' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Νέμετς. Εντός περιοχής και από πλάγια έκανε το σουτ νικώντας τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 4-0!

-75' Τυπικής διαδικασίας τα τελευταία λεπτά...

-89' ΓΚΟΛ για τον Ερμή με τον Μαντοβάνη. Ωραία ενέργεια του Ψάλτη από δεξιά και σέντρα στην περιοχή, ο νεαρός έκανε το σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Μολ για το 4-1.

ΠΑΦΟΣ: Μολ, Σιρόκ, Ιμπραχίμ (62'Ράσιτς), Φιλιώτης, Κουλς, Μπαγκάρντ (74'Φόλμπρεχτ), Ζίβουλιτς, Ανγκούλο (80'Πολίτσι), Νέμετς, Ντόβμπνια, Ράκελς.

ΕΡΜΗΣ: Φιρινίδης, Κατσιατής (63'Πούνας), Μαύρου, Ντεβέσα (75'Μαντοβάνης), Πηλέας, Ψάλτης, Φυλακτού, Κουατσίκα, Λαγός, Μπανούσης, Ντε Μέλο.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζίβουλιτς.

Διαιτητής: Νεοφύτου Νεόφυτος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
Παρατηρητής Διαιτησίας: Ιωάννου Μιχάλης