ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ η Ομόνοια, κέρδισε το ΑΠΟΕΛ με ανατροπή στην ανατροπή! (φώτος)

Πράσινος ο τίτλος... Η Ομόνοια κέρδισε το ΑΠΟΕΛ με 6-4 στον μεγάλο τελικό στο "Κίτιον" και πανηγυρίζει το κύπελλο. Οι πράσινοι προηγήθηκαν, οι γαλαζοκίτρινοι το γύρισαν αλλά η Ομόνοια είχε τις απαντήσεις, επέστρεψε από το 3-1 και κατέκτησε τον τίτλο!

Παίξε στην Parimatch με €100 bonus, 250+ αγορές και 500+ επιλογές ανά αγώνα, σε Κύπρο, Ελλάδα, Αγγλία και σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα & ίσως τις καλύτερες αποδόσεις της αγοράς! Μοναδικές Προσφορές Live Bet Insurance και Series of Bets που σου δίνουν Μετρητά, με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ προϋποθέσεις τζίρου!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα στον τελικό

-2' ΓΚΟΛ 1-0 η Ομόνοια! Ο Περέιρα έκλεψε και στο τετ-α-τετ νίκησε τον Ψηλογένη

-3' Πολύ καλή ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, ο Σκαμπύλης απέκρουσε το σουτ του Λεάντρο

-6' Ωραία προσπάθεια από τον Σκαμπύλη, "κατέβηκε" και σούταρε από μακριά, έξω η μπάλα

-9' Μεγάλη ευκαιρία για το τριφύλλι στην αντεπίθεση, ο Βάντερσον από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Ψηλογένη

-11' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ! Ο Ράφαελ πρόλαβε την έξοδο του Σκαμπύλη και σκόραρε από διαγώνια αριστερά

-13' Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Περέιρα από καλή θέση σούταρε έξω

-17' ΔΟΚΑΡΙ για τους γαλαζοκίτρινους. Ο Ομήρου κατέβασε εξαιρετικά και από κοντά αλλά από πολύ δύσκολη θέση, "σημάδεψε" το... σίδερο

-17' Απειλεί ξανά το ΑΠΟΕΛ, ο Σκαμπύλης κερδίζει τον Ομήρου στο τετ-α-τετ

-18' Κλασική ευκαιρία για τους πράσινους. Ο Μαντέλι εξ επαφής αλλά υπό πίεση σουτάρει έξω

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-21' ΓΚΟΛ, 2-1 μπροστά το ΑΠΟΕΛ! Ο Ντάγκλας από κοντά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

-22' Δυνατό σουτ από τον Ράφαελ, δύσκολα ο Σκαμπύλης

-24' Κλασική ευκαιρία για την Ομόνοια τώρα, ο Ψηλογένης βγάζει την απόκρουση

-26' Ο Παναγιώτου φάτσα με τον Σκαμπύλη σουτάρει έξω. Το δεύτερο ημίχρονο είναι ακόμα καλύτερο από το πρώτο. Γρήγορος ο ρυθμός και πολλές οι φάσεις

-27' ΓΚΟΛ, 3-1 οι γαλαζοκίτρινοι που παίρνουν μεγάλο προβάδισμα με σουτ του Ράφαελ

-27' Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ δευτερόλεπτα μετά το γκολ, ο Σκαμπύλης βγάζει ακόμα μια απόκρουση

-33' ΓΚΟΛ, μειώνει σε 3-2 η Ομόνοια με κοντινό σουτ του Μανώλη

-Με flying goalkeeper το τριφύλλι που ψάχνει την ισοφάριση

-36' ΓΚΟΛ και 3-3! Οι πράσινοι επέστρεψαν από το 3-1 με τον Μαντέλι να σκοράρει από κοντά. Εξαιρετικός ο τελικός...

-37' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ομόνοια από τα 10 μέτρα

-37' ΓΚΟΛ, 4-3 η Ομόνοια με τον Μαντέλι να σκοράρει! Ανατροπή στην... ανατροπή από το τριφύλλι

-Σειρά του ΑΠΟΕΛ να παίξει τώρα με flying goalkeeper

-38' ΠΕΝΑΛΤΙ για το ΑΠΟΕΛ από τα 10 μέτρα. Ο Σκαμπύλης νικάει τον Ράφαελ

-39' ΓΚΟΛ, 5-3 οι πράσινοι. Ο Μαντέλι έκλεψε και στην αντεπίθεση σκόραρε σε κενή εστία

-39' ΠΕΝΑΛΤΙ ξανά για το ΑΠΟΕΛ

-40' ΓΚΟΛ, ο Ντάγκλας μειώνει σε 5-4

-40' ΓΚΟΛ, απαντά αμέσως η Ομόνοια με τον Ράφαελ

-Τέλος και το τριφύλλι πανηγυρίζει τον τίτλο!