ΝΕΜΕΤΣ... παραμονής! (φώτος)

Σπουδαίο τρίποντο για την Πάφο σ’ ένα φοβερό παιχνίδι στο «Στέλιος Κυριακίδης». Οι Παφίτες κέρδισαν με 3-2 την Δόξα και ξέφυγαν οριστικά από τις περιπέτειες παραμονής. Μεγάλο ματς από τον Κουλς που πέτυχε δυο γκολ, «χρυσός» ο Νέμετς που χάρισε το τρίποντο. Γκολάρες από πλευράς Δόξας με Παπαφώτη-Μπόλιεβιτς να βάζουν τα γκολ της αγωνιστικής. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα…- Έναρξη στο ματς

- 5' Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής...

- 9' Σουτ του Ζατλ, η μπάλα περνάει μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μολ

- 11' Ωραία προσπάθεια του Ράκελς ο οποίος έκανε το σουτ, δύσκολη απόκρουση από τον Γκρεμσλ

- 16' ΓΚΟΛ για την Δόξα και 0-1. Φοβερό γκολ από τον Παπαφώτη!!! Κόρνερ από τη Δόξα, απομάκρυνση από την Πάφο, η μπάλα έφθασε στον Κύπριο μεσοεπιθετικό και με τρομερό βολέ εκτός περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

- 18' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 1-1! Ο Κουλς με κεφαλιά φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Και πάλι με εκτέλεση κόρνερ, ο σκόρερ αφύλακτος στη περιοχή έπιασε το κεφάλι και νίκησε τον Γκρεμσλ.

Δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά!

- 27' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 2-1! Ο Κούλς και πάλι είναι ο σκόρερ. Ο Βέλγος κινήθηκε αθόρυβα στην περιοχή, επωφελήθηκε από το κενό στην άμυνα της Δόξας και με βολέ από πλάγια θέση νίκησε τον Γκρεμσλ.

- 30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιτρέα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ!

- 34' Συρτό σουτ του Νεκτάριου Αλεξάνδρου, δεν ανησυχεί ο Μολ

- 37' Εκτέλεση κόρνερ από την Πάφο, ο Κουλς πηδάει παίρνει την δυνατή κεφαλιά, η μπάλα μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκρεσμλ.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 53' Πιέζει η Δόξα για την ισοφάριση. Η ομάδα του Χ'Λουκα είναι πιο απαιτητική...

- 59' Ωραία προσωπική ενέργεια του Ράσιτς, ο υψηλόσωμος φορ της Πάφου απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και έδωσε στον χώρο στον Μπαγκάρντ, το γύρισμα του βρήκε στον Νελσίνιο και κόρνερ για την Πάφο.

- 64' Λίγες οι φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες...

- 65' ΓΚΟΛ για την Δόξα και 2-2. Απίστευτο γκολ από τον Μπόλιεβιτς. Από τα 40 μέτρα ο μέσος της Δόξας επιχείρησε το δυνατό σουτ και νίκησε τον Μολ.

- 70' Σκοράρει η Δόξα αλλά ακυρώνεται το γκολ. Ο Παβλόφ με το χέρι έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

- 75' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 3-2! Ο Νέμετς σκοράρει από κοντά και βάζει την Πάφο και πάλι μπροστά στο σκορ. Γύρισμα του Λουλίνια στη μικρή περιοχή, οι αμυνόμενοι της Δόξας μπερδεύτηκαν και ο Νέμετς τιμώρησε!

- 80' Με δέκα η Πάφος λόγω προβλήματος του Καρώ. Ο κύπριος στόπερ μεταφέρθηκε άμεσα στα αποδυτήρια.

- 87' Σουτ του Μιτρέα, δεν ανησυχεί ο Μολ.

ΠΕΝΤΕ τα λεπτά των καθυστερήσεων

- 90+2' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιτρέα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.