Το ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Ομόνοια και είναι... ζωντανό! (φώτος)

"Γαλαζοκίτρινος" ο τρίτος τελικός. Το ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Ομόνοια με 4-2, μείωσε την σειρά σε 2-1 και είναι ζωντανό στη μάχη του πρωταθλήματος. Την ερχόμενη Δευτέρα 13 Μαΐου το επόμενο παιχνίδι στο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία». Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα στο Λευκόθεο.

Παίξε στην Parimatch με €100 bonus, 250+ αγορές και 500+ επιλογές ανά αγώνα, σε Κύπρο, Ελλάδα, Αγγλία και σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα & ίσως τις καλύτερες αποδόσεις της αγοράς! Μοναδικές Προσφορές Live Bet Insurance και Series of Bets που σου δίνουν Μετρητά, με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ προϋποθέσεις τζίρου!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε ο αγώνας

-3' ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Μαντέλι από κοντά να σουτάρει ψηλά

-4' Απειλεί το ΑΠΟΕΛ με τον Φερέιρα, με τα πόδια ο Σκαμπύλης

-5' "Σειρά" του Ψηλογένη να βγάλει απόκρουση σε κοντινό σουτ

-6' Δυνατό, μακρινό σουτ από τον Περέιρα, δύσκολη απόκρουση από τον τερματοφύλακα του ΑΠΟΕΛ. Η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι

-7' Νέα καλή στιγμή για το τριφύλλι μετά από συρτό σουτ, ο Ψηλογένης είναι έτοιμος

-7' Παρολίγο αυτογκόλ, με τον Αλεξίου να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι της Ομόνοιας στην προσπάθεια να απομακρύνει

-7' Μεγάλη φάση για το τριφύλλι με τον Βάντερσον εξ επαφής να μην μπορεί να κάνει καλό σουτ

-9' Πολύ ωραία κίνηση του Αλεξίου από δεξιά και σουτ, ο Ψηλογένης είχε κλειστή τη γωνία του

-9' Διακοπή για λίγο αφού Ψηλογένης και Βάντερσον χτύπησαν σε διεκδίκηση της μπάλας

-Μια χαρά ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ, αντίθετα ο παίκτης της Ομόνοιας έχει χτυπήσει και γίνεται αλλαγή

-Το παιχνίδι επαναρχίζει με φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ για την φάση στην οποία προέκυψε η διακοπή. Διαμαρτύρονται δίκαια οι της Ομόνοιας αφού είχε προηγηθεί φάουλ υπέρ των πρασίνων

-11' Δυνατό σουτ του Μαντέλι από μακριά, σε κόρνερ ο Ψηλογένης

-12' Δοκάρι για τους γαλαζοκίτρινους, δεύτερο στο παιχνίδι, μετά από σουτ του Ιακώβου

-14' Απειλεί ξανά ο Μαντέλι με μακρινό σουτ, έτοιμος ο κήπερ του ΑΠΟΕΛ

-16' ΓΚΟΛ 1-0 με τον Λεάντρο να σκοράρει από κοντά!

-18' Πιέζει η Ομόνοια που χάνει ευκαιρία με τον Ιωάννου. Ο Ψηλογένης απέκρουσε το δυνατό, διαγώνιο σουτ

-19' Πολύ καλό σουτ του Ιακώβου, μόλις έξω

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-26' ΓΚΟΛ 1-1 ο Αλεξίου ισοφαρίζει από κοντά!

-27' Δυνατό σουτ του Ιακώβου, έτοιμος ο Σκαμπύλης

-Δεν υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο

-32' ΠΕΝΑΛΤΙ για το ΑΠΟΕΛ. Ο Σκαμπύλης ανέτρεψε τον Ράφαελ

-ΓΚΟΛ, 2-1 οι γαλαζοκίτρινοι με το πέναλτι του Ράφαελ!

-32' Μεγάλη ευκαιγία για το ΑΠΟΕΛ στην αντεπίθεση, ο Ντάγκλας σούταρε έξω

-33' Απειλούν ξανά οι γαλαζοκίτρινοι στην αντεπίθεση, ο Μανώλη με φοβερή άμυνα σώζει μετά το πλασέ του Ομήρου

-34' Δοκάρι για τους γαλαζοκίτρινους με τον Ομήρου, τρίτο στο παιχνίδι

-34' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ και μεγάλο προβάδισμα. Σκόρερ ο Ομήρου με κοντινό πλασέ!

-Κρατά μπάλα το τριφύλλι και ψάχνει ένα γκολ για να ξαναμπεί στο ματς. Αμύνεται πλέον το ΑΠΟΕΛ

-40' ΓΚΟΛ, μειώνει 3-2 η Ομόνοια με τον Σέζαρ!

-40' Απαντά αμέσως το ΑΠΟΕΛ, 4-2 με τον Ράφαελ!

-Τέλος, το ΑΠΟΕΛ μειώνει την σειρά σε 2-1