Κέρδισε το ΑΠΟΕΛ και έκανε ΝΤΑΜΠΛ η Ομόνοια! (φώτος)

Η Ομόνοια κέρδισε το ΑΠΟΕΛ με 2-1 στο τέταρτο παιχνίδι της σειράς των τελικών φούτσαλ και μετά το κύπελλο κατέκτησε και το πρωτάθλημα! Το www.kerkida.net ήταν στο "Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία".

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!

TO "ΦΙΛΜ" ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Ξεκίνησε ο τελικός

-3' Λάθος από το ΑΠΟΕΛ και ο Βάντερσον από πολύ μακριά προ κενής εστίας έκανε τη κεφαλιά και αστόχησε για λίγο

-Kαλύτερη η Ομόνοια μετά τα πρώτα 2-3 λεπτά, κρατά μπάλα και ψάχνει το γκολ

-7' Κλασική ευκαιρία για το τριφύλλι με τον Ιωάννου από κοντά να πλασάρει έξω

-7' Απειλούν ξανά οι γηπεδούχοι με διαγώνιο σουτ του Αλεξίου, έτοιμος ο Ψηλογένης

-8' Φάση και για το ΑΠΟΕΛ με μακρινό, συρτό σουτ του Ντάγκλας που κόντραρε και πήγε μόλις έξω

-8' Ο Βάντερσον πλασάρει από δύσκολη θέση, ο Ψηλογένης είχε κλείσει την γωνιά του

-10' Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Ομήρου από πλάγια θέση να μην μπορεί να σκοράρει

-10' Φοβερή προσπάθεια του Σκαμπύλη. Έβαλε την μπάλα κάτω, έφτασε μέχρι τον Ψηλογένη αλλά σούταρε έξω

-11' Eξαιρετική προσπάθεια του Ιακώβου, ο Σκαμπύλης του λέει όχι στο κοντινό πλασέ

-13' Eυκαιρία στην αντεπίθεση για τους γαλαζοκίτρινους με τον Ιακώβου να σουτάρει ψηλά

-19' Ο Μαντέλι απέναντι στον Ψηλογένη από διαγώνια θέση, αποκρούει ξανά ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ

-19' ΓΚΟΛ 1-0 η Ομόνοια, με τον Σέζαρ να σκοράρει εξ επαφής, δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος!

-Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-21' Το ΑΠΟΕΛ απειλεί με δυο σερί μακρινά σουτ του Ντάγκλας, ο Σκαμπύλης ήταν έτοιμος

-22' Μεγάλη ευκαιρία για τους γαλαζοκίτρινους, ο Μαντέλι έβγαλε φοβερή άμυνα προ του Λεάνρο που πλάσαρε εξ επαφής

-23' Ο Σέζαρ πλασάρει από κοντά, ο Ψηλογένης δύκολα αποκρούει

-29' ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ με τον Περικλέους!

-31' ΓΚΟΛ, ξανά μπροστά η Ομόνοια με 2-1. Σκόρερ ο Βάντερσον που κατέβασε μια μακρινή μπαλιά με το στήθος και πέρασε τη μπάλα κάτω απ' τα πόδια του Ψηλογένη!

-32' Ο Σκαμπύλης βγάζει ακόμα μια απόκρουση σε πλασέ του Ντάγκλας

-34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Βάντερσον από διαγώνια θέση σουτάρει έξω

-34' Αγγίζει την ισοφάριση το ΑΠΟΕΛ, ο Λεάντρο με κοντινή κεφαλιά δεν μπορεί να κερδίσει τον Σκαμπύλη

-36' Ο Παναγιώτου κάνει πλασέ από κοντά στην κίνηση, ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας είναι ξανά έτοιμος

-37' Μεγάλη απόκρουση του Ψηλογένη σε εξ επαφής προσπάθεια του Σέζαρ

-39' Δυνατό σουτ του Ντάγκλας, ο Σκαμπύλης απέκρουσε