Το… γύρισε με Νέμετς και Ράσιτς (φώτος)

Η Πάφος βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μαύρου στο 20ο λεπτό από τον Ερμή ωστόσο με τους Νέμετς (31΄) και Ράσιτς, (80΄) επικράτησε με 2-1 των φτεροπόδαρων και έκλεισε με τρίποντο την φετινή χρονιά. Το www.kerkida.net ήταν στο Αμμόχωστος, διαβάστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

1΄Σέντρα στο ματς

10΄Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

20΄ΓΚΟΛ για τον Ερμή, 1-0 με τον Μαύρου. Κάθετη του Φυλακτού, ο επιθετικός των γηπεδούχων με πλασέ, άνοιξε το σκορ.

21΄Πλασέ του Νέμετς εντός περιοχής, έδιωξε ο Φιρινίδης.

27΄Κίτρινη στον Ράσιτς.

31΄ΓΚΟΛ για την Πάφο, 1-1 με τον Νέμετς! Ο Ράσιτς έδωσε στον Σλοβάκο ο οποίος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

39΄Κεφαλιά του Νέμετς, άουτ.

42΄Τραυματίστηκε ο Κουλς. Το ιατρικό επιτελείο των φιλοξενουμένων έκανε νόημα στον πάγκο ότι ο Βέλγος δεν μπορεί να συνεχίσει.

45΄Δύο λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

46΄Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

51΄Κίτρινη στον Φόλπρεχτ.

65΄Πολύ λίγες φάσεις στο 2ο μέρος.

75΄Ο Ράσιτς απέναντι από τον Φιρινίδη δεν κατάφερε να νικήσει τον πορτιέρο του Ερμή.

80΄ΓΚΟΛ για την Πάφο, 1-2 με τον Ράσιτς. Με το κεφάλι ο επιθετικός της Πάφου νίκησε τον Φιρινίδη.

86΄Με δέκα η Πάφος αφού ο Χολτ τραυματίστηκε και ο Κόπιτς ολοκλήρωσε τις κινήσεις του από τον πάγκο.

90΄Τρία λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων.

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

-Με τρία λεπτά καθυστέρηση η σέντρα του αγώνα. Ο διαιτητής περίμενε να κλείσουν τα ποτιστικά του γηπέδου.

ΕΡΜΗΣ: Φιρινίδης, Πουτζιουρή, Ταραλίδης (58΄Πούνας) Κατσιατής, Μαύρου, Πηλέας, Ψάλτης, Φυλακτού, Λαγός, Γεωργίου, Λύτρα (71΄Μακρίεφ)

ΠΑΦΟΣ: Αγγελόπουλος, Αντωνίου, Μπαγκάρντ, Ζίβουλιτς, Χολτ, Λελιούκιν, Κουλς (44΄Ιμπραχίμ) Φόλπρεχτ, Νέμετς, Ράσιτς, Ζαχαρίου (46΄Λουλίνια)

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Νικήτα Στέλιος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
Παρατηρητής Διαιτησίας: Αργυρού Μιχάλης