"Επίλογος" με αλλαγές και τεσσάρα το ΑΠΟΕΛ (φώτος)

Το ΑΠΟΕΛ κέρδισε την ΑΕΛ με 4-0 στο τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος της σεζόν όπου Τραμεντζάνι και Κέρκεζ έδωσαν ευκαιρίες σε νεαρούς και σε παίκτες που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής. Μπέζιακ (2). Μπάλογκ και Αλωνεύτης (πέναλτι) τα γκολ. Το www.kerkida.net ήταν εκεί...

* Θα ακολουθήσει σε LIVE κάλυψη από την ιστοσελίδα μας, η φιέστα απονομής του πρωταθλήματος.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Σέντρα στην αναμέτρηση

-4' Πρώτη καλή φάση. Ο Μπέζιακ μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ όμως ο Γκοντάλ με τάκλιν έστειλε σε κόρνερ

-8' Πάει να απειλήσει η ΑΕΛ, ο Ρόμο βγήκε έγκαιρα και πρόλαβε τον Μυτίδη, στην κάθετη μπαλιά του Τζαρσίνιο

-9' Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Εφραίμ από κοντά αλλά αρκετά πλάγια, σούταρε και έστειλε τη μπάλα έξω

-18' Καλό σουτ του Λεάντρο εκτός περιοχής, ο Ρόμο έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ

-27' Ο Μπέζιακ έφυγε στην "πλάτη" της άμυνας αλλά το κοντρόλ του με το στήθος δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε έξω

-28' ΓΚΟΛ, 1-0 το ΑΠΟΕΛ. Ο Εφραίμ έκανε εξαιρετική κίνηση από αριστερά αφού πέρασε τη μπάλα μέσα απ' τα πόδια του Γκαστανιάγα και γύρισε στον Μπέζιακ που με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ

-35 Κίτρινη στον Αρτυματά για χέρι μετά από σουτ του Γερολέμου

-36' Ένα απευθείας χτύπημα φάουλ του Γερολέμου πάει λίγο έξω

-39΄ Μετά από πάσα του Αγκάνοβιτς, ο Τζαρσίνιο αφού πέρασε και τον Ρομό έκανε το σουτ από πλάγια όμως η μπάλα κατέληξε άουτ

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή. Ο Νταβόρ στη θέση του Γκαστανιάγα

-47' Σουτ του Νταβόρ η μπάλα ψηλά άουτ

-50' Σουτ του Μπαλόγκ εντός περιοχής η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

-53' Ο Μυτίδης σε καλή θέση πιάνει δυνατό σουτ το οποίο αποκρούει ο Ρομό

-55' Αλλαγή, ο Μοράις στη θέση του Ζαχίντ

-57' ΓΚΟΛ. Ο Αλωνεύτης έκανε συρτή μπαλιά από αριστερά, ο Πρόσεκ δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα και ο Μπέζιακ εξ επαφής έκανε το 2-0 σε κενή εστία

-60' Ο Χουράδο στη θέση του Μυτίδη και ο Μιχαηλίδης στη θέση του Γουίλερ

-66' Φάτσα με τον Ρόμο ο Χουράδο αλλά η φάση σταμάτησε για οφσάιντ

-68' ΠΕΝΑΛΤΙ για το ΑΠΟΕΛ. Ο Τζαρσίνιο τράβηξε τον Αλωνεύτη στην περιοχή

-69' ΓΚΟΛ, 3-0. Ο Αλωνεύτης νίκηση τον Πρόσεκ από την άσπρη βούλα

-72' Ο Λούκας Καλογήρου στη θέση του Μερκή

-75' Ο Αρτεμίου στη θέση του Μπέζιακ

-76' ΓΚΟΛ, 4-0. Ο Εφραίμ σούταρε μέσα στην περιοχή, ο Πρόσεκ απέκρουσε ασταθώς και ο Μπάλογκ από κοντά σε δεύτερο χρόνο σκόραρε