Η κλήρωση για τον Β' Προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ

Close

Πραγματοποιήθηκε στη Νιόν η κλήρωση για τον Β' Προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, στην οποία συμμετείχαν Απόλλωνας, ΑΕΚ και ΑΕΛ. 

**********Η ΑΕΚ σε περίπτωση που αποκλείσει την Petrocub, θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Levski Sofia (BUL)/MFK Ružomberok (SVK)

**********Η ΑΕΛ στον Β’ Γύρο κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τον Άρη Θεσσαλονίκης!​

***********Ο Απόλλων σε περίπτωση που αποκλείσει την Kauno Žalgiris, στον Β’ Γύρο κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Brann (NOR)/Shamrock Rovers (IRL)

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

IFK Norrköping (SWE)/Saint Patrick's (IRL) v Dinamo Minsk (BLR)/Liepāja (LVA)
Barry Town United (WAL)/Cliftonville (NIR)/Haugesund (NOR) v Sturm Graz (AUT)
Lechia Gdańsk (POL) v Inter Turku (FIN)/Brøndby (DEN)
Domžale (SVN)/Balzan (MLT) v Malmö (SWE)/Ballymena United (NIR)/NSÍ Runavík (FRO)
CSKA-Sofia (BUL)/OFK Titograd (MNE) v Osijek (CRO)

Laçi (ALB)/Hapoel Beer-Sheva (ISR) v Široki Brijeg (BIH)/Kairat Almaty (KAZ)
AEK Larnaca (CYP)/Petrocub-Hincesti (MDA) v Levski Sofia (BUL)/MFK Ružomberok (SVK)
Zeta (MNE)/Fehérvár (HUN) v Breidablik (ISL)/Vaduz (LIE)
Molde (NOR)/KR Reykjavík (ISL) v Čukarički (SRB)/Banants (ARM)
Roma (ITA) v Debrecen (HUN)/Kukësi (ALB)

Arsenal Tula (RUS) v Neftçi (AZE)/Speranta Nisporeni (MDA)
UE Sant Julià (AND)/Europa (GIB)/Legia Warszawa (POL) v Vitebsk (BLR)/KuPS Kuopio (FIN)
Gabala (AZE) v Dinamo Tbilisi (GEO)/SP La Fiorita (SMR)/Engordany (AND)
Aberdeen (SCO)/RoPS Rovaniemi (FIN) v Fola Esch (LUX)/Chikhura Sachkhere (GEO)
Luzern (SUI) v Riteriai (LTU)/KÍ Klaksvík (FRO)/SP Tre Fiori (SMR)

Espanyol (ESP) v Stjarnan (ISL)/Levadia Tallinn (EST)
Utrecht (NED) v Akademija Pandev (MKD)/HŠK Zrinjski (BIH)
Malatyaspor (TUR) v Olimpija Ljubljana (SVN)/Rīgas FS (LVA)
Royal Antwerp (BEL) v Viitorul (ROU)
Prishtina (KOS)/St Joseph's (GIB)/Rangers (SCO) v Cork City (IRL)/Progrès Niederkorn (LUX)/Cardiff Met (WAL)

Cracovia Krakòw (POL)/Dunajská Streda (SVK) v Atromitos (GRE)
Pyunik (ARM)/Shkupi (MKD) v FK Jablonec (CZE)
Radnicki Niš (SRB)/Flora Tallinn (EST) v Eintracht Frankfurt (GER)
Buducnost Podgorića (MNE)/Narva Trans (EST) v Zorya Luhansk (UKR)
Ventspils (LVA)/Teuta (ALB) v Gzira United (MLT)/Hajduk Split (CRO)

Strasbourg (FRA) v Maccabi Haifa (ISR)/NS Mura (SVN)
Wolverhampton (ENG) v Crusaders (NIR)/B36 Tórshavn (FRO)
Mladá Boleslav (CZE) v Ordabasy Shymkent (KAZ)/Torpedo Kutaisi (GEO)
Aris Thessaloniki (GRE) v AEL Limassol (CYP)
Brann (NOR)/Shamrock Rovers (IRL) v Kauno Žalgiris (LTU)/Apollon Limassol (CYP)

Jeunesse Esch (LUX)/Tobol Kostanay (KAZ) v Vitória SC (POR)
AZ Alkmaar (NED) v Häcken (SWE)
Budapest Honvèd (HUN)/Žalgiris Vilnius (LTU) v Sabail (AZE)/Universitatea Craiova (ROU)
Alashkert (ARM)/Makedonija Skopje (MKD) v FCSB (ROU)/Milsami Orhei (MDA)
Shakhtyor Soligorsk (BLR)/Hibernians (MLT) v Esbjerg (DEN)
Lokomotiv Plovdiv (BUL) v Radnik Bijeljina (BIH)/Spartak Trnava (SVK)
Connah's Quay (WAL)/Kilmarnock (SCO) v Partizan (SRB)