Φιλική νίκη με Ρουσιά - Τρουγιόλς (Φώτος)

Φιλική νίκη με 2-0 για την ΑΕΚ το απόγευμα της Τετάρτης (18/07). Η ομάδα του Άντονι Ιραόλα υποδέχθηκε στην "ΑΡΕΝΑ" την ΕΝΠ και επικράτησε με γκολ των Ρουσιά και Τρουγιόλς. Αυτό ήταν το τελευταίο πριν τις Ευρωπαϊκές υποχρεώσεις.

H ενημέρωση είναι από το γραφείο Τύπου της ΑΕΚ.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

3' ΓΚΟΛ! 1-0 για την ΑΕΚ με κοντινή προβολή του Ρουσιά μετά από μπαλιά του Ιωάννου.

20' Ο Cases εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, με τον Πέτρου να αποκρούει σε κόρνερ.

21' Συρτό σουτ του Larena η μπάλα έξω.

39' Κεφαλιά του Tomas μετά την μπαλιά του Acoran η μπάλα έξω.

Ημίχρονο

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

49' Σουτ του Truyols, ασταθής απόκρουση από τον τερματοφύλακα και κεφαλιά του Trickovski, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει.

57' Πλασέ του Acoran μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα έξω.

58' Νέα προσπάθεια του Acoran με την ίδια κατάληξη.

64' Σουτ από τον Hevel, η μπάλα λίγο έξω.

83' ΓΚΟΛ! 2-0 για την ΑΕΚ με τον Truyols να σκοράρει από κοντά μετά από κόρνερ και σουτ αρχικά του Κωνσταντίνου.