ΕΡΧΕΤΑΙ Κύπρο με τεσσάρα (ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΑΕΚ)

Πήγε να αγχωθεί η Ζυρίχη, αλλά εξασφάλισε εν τέλει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Ελβετικού Κυπέλλου. Οι κυπελλούχοι Ζυρίχης επικράτησαν της Μπρεϊτερνέιν με 2-4 και έρχονται στη Κύπρο για να αντιμετωπίσουν την ΑΕΚ κάτω από τις καλύτερες προϋποθέσεις. Η Ζυρίχη προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο (Όντεϊ 4', Κόλολι 23', Νεφ 40' οι σκόρερ) και παρά το γεγονός πως οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3 προς το τέλος ο Ροντρίγκεζ στις καθυστερήσεις "σκότωσε" το ματς.

***Υπενθυμίζουμε πως η Ελβετική ομάδα είναι αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League.

-Έναρξη στον αγώνα

-4' ΓΚΟΛ για τη Ζυρίχη! Ανοίγει νωρίς το σκορ η κυπελλούχος Ελβετίας με τον Όντεϊ

-23' ΓΚΟΛ για τη Ζυρίχη! 0-2 με σκόρερ τον Κόλολι

-40' ΓΚΟΛ για τη Ζυρίχη! Ο Νεφ σκόραρε για το 0-3

-Λήξη πρώτου ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

82' Μείωσε σε 1-3 η Μπρεϊτερνέιν με τον Κέρχλι

90+' Μειώνει κι άλλο το σκορ η Μπρεϊτερνέιν σε 2-3. Κόνπεκ ο σκόρερ

90+' ΓΚΟΛ για τη Ζυρίχη! 2-4 με τον Ροντρίγκεζ

-Τέλος του αγώνα

Η εντεκάδα της Ζυρίχης: Βανίνς, Μαξό, Πάλσον, Μαρκεσάνο, Νεφ, Οντεϊ, Πα Μοντού, Αλιού, Ρουέγκ, Κολόλι, Κελίφι.