ΙΝΤΑΛΓΚΟ: "Φοβερό προϋπολογισμό το ΑΠΟΕΛ/Κάποια πράγματα δεν είναι στα χέρια μας"

Δείτε όσα είπε ο Αντόνιο Ιντάλγκο μετά το 2-2 με το ΑΠΟΕΛ. Ο συνεργάτης του Ιμανόλ Ιντιάκεθ ήταν στην δημοσιογραφική αφού ο προπονητής της ΑΕΚ αποβλήθηκε...

"Καλησπέρα. Είναι δύσκολο να αναλύσεις το παιχνίδι όταν κερδίζεις και γίνεται 2-2. Αλλά νομίζω παίξαμε πολύ καλά. Παλέψαμε απέναντι σε ένα φοβερό αντίπαλο που έχει ένα φοβερό προϋπολογισμό και φοβερούς παίκτες. Είμαστε πολύ περήφανοι για τους παίκτες μας. Πάλεψαν σαν μαχητές και είμαστε πολύ περήφανοι.

Είναι αλήθεια ότι στο πρώτο μέρος είχαμε περισσότερα προβλήματα γιατί το ΑΠΟΕΛ έπαιξε ψηλά. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο τα πήγαμε καλύτερα. Είχαμε καλύτερες ευκαιρίες από τον αντίπαλο. Το ΑΠΟΕΛ πίεσε στα τελευταία δέκα λεπτά γιατί έχει καλούς παίκτες και κατάφερε να σκοράρει.

Το να πάρεις τρεις βαθμούς εδώ είναι πολύ δύσκολο, το ξέρουμε. Κάποια πράγματα δεν είναι στα χέρια μας. Αλλά είμαστε πολύ χαρούμενοι για τον βαθμό και πρέπει να συνεχίσουμε. Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο μας, μας έσπρωξε πολύ και είμαστε πολύ περήφανοι".