"ΔΙΠΛΟ" με σερβιτόρο Μαρτίνιουκ! (φώτος)

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ερμής επί της Αλκής στο Ν.Papas Group Aμμόχωστος-Επιστροφή με 2-0. Δίκαιο το «διπλό» για την ομάδα του Κώστα Καϊάφα με πρωταγωνιστή τον Μαρτίνιουκ να «ετοιμάζει» και τα δυο γκολ του Ερμή. Με μεγάλο λάθος του Πάρντο άνοιξαν το σκορ οι «φτεροπόδαροι» πρώτο γκολ ο Κατσιατής με κεφαλιά. Δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι η ομάδα του Κώστα Σακκά που είχε δοκάρι στο 60ο λεπτό.Το Kerkida.net ήταν εκεί...

- Έναρξη του αγώνα

- Πιο δυνατά ο Ερμής στα πρώτα 10 λεπτά.

- 12' ΓΚΟΛ για τον Ερμή. Εκτέλεση κόρνερ του Μαρτίνιουκ ο Πάρντο δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα με αποτέλεσμα ο Ερμής να ανοίξει το σκορ. Μεγάλο λάθος του τερματοφύλακα της Αλκής.

- 13' Μεγάλη φάση με τον Γεωργίου να πλασάρει η μπάλα μόλις άουτ. Ο Ερμής άγγιξε το δεύτερο γκολ.

- 24΄ Διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

- 27' Σουτ του Κιπιάνι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πάρντο.

- 30 Κίτρινη ο Βολκόφ.

- 32' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κιπιάνι δεν ανησυχεί ο κήπερ της Αλκής.

- 33' Φυλακτού μέσα στη περιοχή της Αλκής, κάνει το δυνατό συρτό σουτ αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ ο Πάρντο.

- 35' Κίτρινη σε Κειτά.

- 41΄ Κίτρινη στον Φλόρες.

- 45΄ Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη της Αλκής στην περιοχή του Ερμή με τον Μάριο Ηλία να μπαίνει με αξιώσεις, να αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά το σουτ που επιχείρησε εξουδετερώθηκε από τον Αραμπατζή και στη συνέχεια ο Βολκόφ έδιωξε την μπάλα.

- 46' Τεράστια φάση για τον Ερμή με τον Κειτά σε θέση βολής να κάνει απελπιστικό τελειώμα...

Ημίχρονο

Αλλαγή για την Αλκή με τον Μπελαμειρί στη θέση του Ντα Σίλβα

Έναρξη Β' Ημιχρόνου

- 53' Κίτρινη στον Μάριο Ηλία.

- 53' Καλή φάση για τον Ερμή με τον Μαρτίνιουκ να πιάνει το σουτ η μπάλα μόλις άουτ.

- 60' Δοκάρι για την Αλκή με τον Φλόρες. Ο Αργεντινός έπιασε την κεφαλιά αλλά στάθηκε άτυχος.

- 69' Πήγε για απευθείας εκτέλεση ο Σπόλιαριτς όμως ο Αραμπατζής μάζεψε.

- 73' ΓΚΟΛ για τον Ερμή με τον Κατσιατή να στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα με κεφαλιά. Από στημένη μπάλα και το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων. Ασίστ και πάλι από τον Μαρτίνιουκ.

- 81' Ο Πάρντο αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Ντεβέσα

- 90' Στην περιοχή ο Ντεβέσα, κακό τελειώμα...