Ανατροπή και ΜΕΓΑΛΟ διπλό στο 90 +5'! (φώτος)

Ματσάρα στο «N. Papas Group Αμμόχωστος» με την Πάφο να παίρνει το μεγάλο διπλό με 3-2 απέναντι στην Αλκή. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ιβάν Κάρλος στο 12ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος η Πάφος μέσα σε πέντε λεπτά έκανε την ανατροπή με τέρματα των Ράσιτς και Νέμετς (75’ και 80΄).  Ακολούθησε η ισοφάριση για την ομάδα του Κώστα Σακκά με τον Ακόστα στο 85’ και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού (90 +5’) ο Ντόρμπβνια χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στην Πάφο, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του ματς…

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-4' Πρώτο σουτ για την Πάφο με τον Ράκελς, σταθερά μαζεύει ο Πάρντο.

-10' Έχει παρέλθει το πρώτο δεκάλεπτο του ματς χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.

-12' ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Ιβάν Κάρλος. Κάθετη πάσα από τον Ματίας Σπόλιαριτς στον Ιβάν Κάρλος. Ο τελευταίος εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του Μολ και πλάσαρε σε κενή εστία.

-19' Φάουλ για την Αλκή, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-23' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τους γηπεδούχους, μετά από σέντρα του Ιβάν Κάρλος, έδιωξε η άμυνα της Πάφου.

-26' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σπόλιαριτς, ψηλά πάνω από την εστία του Μολ η μπάλα.

-31' Πρώτο κόρνερ και για την Πάφο στο παιχνίδι.

-32' Δυνατό σουτ του Ζίβουλιτς, άουτ η μπάλα.

-39' Κεφαλιά από τον Ιβάν Κάρλος μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπελαμεϊρί, έξω η μπάλα.

-Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45+1 Στο έδαφος ο Ιμπραχίμ, δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.

-45+2 Αναγκαστική αλλαγή για την Πάφο, έξω ο Ιμπραχίμ, μέσα ο Ράσιτς.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-50' Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση τα πρώτα πέντε λετπά του δευτέρου ημιχρόνου.

-53' Εκτέλεση φάουλ από τον Σπόλιαριτς, διώχνει σε κόρνερ ο Ράσιτς.

-54' Καλή στγμή για την Αλκή, σουτ από τον Ακόστα, αποκρούει με το ένα χέρι ο Μολ.

-55' Κεφαλιά του Νέμετς, μαζεύει σταθερά ο Πάρντο.

-56' Σουτ από τον Ανγκούλο, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι η μπάλα.

-60' Δεύτερη αλλαγή για την Πάφο, μέσα ο Λουλίνια, έξω ο Ράκελς.

-63' Εκτέλεση φάουλ από τον Ανγκούλο, δεν ανησυχεί ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

-66' Αναγκαστική αλλαγή για την Αλκή. Έξω ο Ιβάν Κάρλος, μέσα ο Ηλία.

-67' Σουτ από τον Σπόλιαριτς, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων η μπάλα.

-69' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ζέλικο Κόπιτς, μέσα ο Φόλπρεχτ, έξω ο Κουλς.

-70' Καλή επιθετική ενέργεια από την Πάφο και σουτ από τον Ράσιτς, αποκρούει σταθερά ο Πάρντο.

-Ανέβασε ρυθμό η Πάφος τα τελευταία λεπτά, που πιέζει για να πετύχει ένα τέρμα.

-75' ΓΚΟΛ για την Πάφο. Σέντρα ακριβείας από τον Φιλιώτη, με τον Ράσιτς να παίρνει την κεφαλιά και να ισοφαρίζει σε 1-1 για την Πάφο.

-77' Δεύτερη αλλαγή για την Αλκή, έξω ο Τριμπό μέσα ο Κωνσταντίνου.

-80' ΓΚΟΛ για την Πάφο. Αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους με τον Φόλπρεχτ να βρίσκει ιδανικά τον Νέμετς, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα τον Πάρντο.

-85' ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Ακόστα.  Ωραίος συνδυασμός Σπόλιαριτς, Κυπριανού και Ακόστα, με τον ακραίο επιθετικό της Αθάνατης να σουτάρει και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

-87' Τρίτη αλλαγή για την Αλκή, έξω ο Χαρής, μέσα ο Φλόρες.

-Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90 + 4 Πολύ καλή ευκαιρία για την Αλκή με κεφαλιά του Ηλία, μαζεύει την μπάλα ο Μολ.

-90 + 5 ΓΚΟΛ για την Πάφο. Ο Ντόρμπβνια μετά από σέντρα, κοντρόλαρε με το γόνατο εντός μικρής περιοχής και πλάσαρε εύστοχα τον Πάρντο.