Χαρακίρι... από το παρελθόν (φώτος)

Είχε κατοχή, δεν πέτυχε ένα γκολ που θα σκότωνε την πρόκριση και τελικά την πλήρωσε η Ανόρθωση. Η Λάτσι σκόραρε στο 88' και με το 1-0 έθεσε εκτός την "Κυρία" που έζησε μια μεγάλη αποτυχία η οποία θυμίζει το πρόσφατο Ευρωπαϊκό παρελθόν. Το www.kerkida.net ήταν στο "Stadiumi Laçi"...

Η εξέλιξη

-5' Ξεκίνησε με κατοχή η Ανόρθωση και προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι της

-15' Παιχνίδι υπομονής. Η Κυρία κρατά την μπάλα και με πολλές πάσες προσπαθεί να ανοίξει τους χώρους. Οι γηπεδούχοι είναι μαζεμένοι πίσω και προσπαθούν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση

-20' Χωρίς φάση το παιχνίδι. Ελέγχει η Ανόρθωση, η Λάτσι έχει δώσει χώρο στην Κυρία και αμύνεται μαζικά

-Γυροφέρνει την περιοχή η ομάδα του Λέβι αλλά οι Αλβανοί έχουν κλειστούς καλά τους χώρους στην άμυνα. Η ίδια εικόνα από το ξεκίνημα...

-32' Ο Ντούρις κατέβασε με το κεφάλι όμως ο Νόσα δεν έπιασε καλό σουτ από το ύψος της περιοχής

-38' Κίτρινη στον Έλερ, πρώτη στον αγώνα

-41' Πρώτη καλή ευκαιρία. Ο Σισέ έκανε ωραία ενέργεια στην περιοχή και διαγώνιο σουτ, ο Σελμάνι έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

-Τέλος ημιχρόνου. Πλήρης κατοχή για την Ανόρθωση που όμως δεν ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνη. Οι Αλβανοί με μαζική άμυνα κράτησαν το 0-0 και είναι χαρακτηριστικό πως ελάχιστες φορές πέρασαν το κέντρο

-51' Πρώτη αλλαγή από τον Λέβι. Μέσα ο Κατσαράβα, έξω ο Μπέκα

-57' Πρώτη τελική για την Λάτσι με τον Ουζούνι. Ο Φελγκέιρας είναι έτοιμος στο σουτ εκτός περιοχής

-60' Προσπαθούν να γίνουν πιο επιθετικοί οι γηπεδούχοι αφού δεν έχουν άλλη επιλογή

-67' Καλή στιγμή με κεφαλιά του Ντούρις, ο Κατσαράβα δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή εξ επαφής

-68' Κόρνερ του Ράγιος, σύγχιση στην περιοχή και οι Αλβανοί έδιωξαν πάνω στην γραμμή. Άγγιξε το γκολ η Κυρία

-71' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ από φάουλ, σε κόρνερ ο Φελγκέιρας

-79' Ο Πράνιτς με τάκλιν διώχνει το επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή

-82' Κίτρινη στον Ζοάο Βίκτορ

-84' Γύρισμα του Κατσαράβα, δεν πρόλαβε ο Σισέ να κάνει την προβολή

-88' Γκολ 1-0 οι Αλβανοί. Μετά από σέντρα, ο Ουζούνι έκανε το 1-0 με κεφαλιά και έδωσε σκορ πρόκρισης στην ομάδα του

-89' Έξω ο Σωτηρίου, μέσα ο Εγγλέζου

-91' Ο Νόσα σκόραρε αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη. Ο διαιτητής είχε σφυρίξει επιθετικό φάουλ στον Κατσαράβα

-92' Κίτρινη στον Σελμάνι

Λάτσι: Σελμάνι, Χοζαλάρι, Σεφτζινί, Χαντρόι (64' Φαντζάι), Γιονούζι (80' Ζίσα), Ουζούνι, Γκιόνι, Στούμπινα (80' Μπούσι), Κέντες, Λούσκα, Έλερ

Ανόρθωση: Φελγκέιρας, Κοφί, Σωτηρίου (89' Εγγλέζου), Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Νόσα, Βίκτορ, Ράγιος, Μπέκα (51' Κατσαράβα), Σισέ, Ντούρις

Κίτρινες: Έλερ, Σελμάνι / Βίκτορ