ΣΤΡΕΠΕΛ: "Έκανα κομπλιμέντο στους παίκτες-Δικαιούμασταν ένα πέναλτι"

Δείτε τι δήλωσε ο προπονητής της Ανόρθωσης Γιούργκεν Στρέπελ μετά τη βαριά ήττα στο ντέρμπι με το ΑΠΟΕΛ…

«Είναι λίγο παράξενο να το λέω τώρα, αλλά έκανα ένα κομπλιμέντο στους ποδοσφαιριστές μου στα αποδυτήρια για την απόδοση του πρώτου 45λεπτου. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Δικαιούμασταν ένα πέναλτι με Ντουγκλάο αλλά ο ρεφ μας το αρνήθηκε. Είναι μέρος του παιχνιδιού.

Στο β΄ ημίχρονο είχαμε τη φάση με το Μπέκα, μετά το ΑΠΟΕΛ με πέναλτι έκανε το 2-0. Εκεί κρίθηκε ουσιαστικά το παιχνίδι. Δεν μου αρέσει η ήττα θέλω να κερδίζω. Βλέπουμε τη συνέχεια, συγχαρητήρια στο ΑΠΟΕΛ για τη νίκη του».

Ερώτηση στον Ολλανδό κόουτς/ Κάνατε πολλές ευκαιρίες αλλά δεν σκοράρατε. Υπάρχει πρόβλημα; «Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο. Στο ποδόσφαιρο πρέπει να σκοράρεις. Το ΑΠΟΕΛ αμύνθηκε σωστά και όπως γνωρίζετε είμαστε σε διαπραγματεύσεις με παίκτες για να βελτιωθούμε».