Ισόπαλο το πρώτο τεστ στην Ολλανδία (Φώτος)

Η Ανόρθωση εξήλθε ισόπαλη 1-1 στο πρώτο φιλικό της επί Ολλανδικού εδάφους κόντρα στην Go Ahead Eagles.

H "Κυρία" προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Σελίν ενώ οι Ολλανδοί ισοφάρισαν στο 44΄ με τον Μπάνινκ. Ανεπίσημο ντεμπούτο για Μάριο Στυλιανού και Κωστάκη Αρτυματά με τη φανέλα της Ανόρθωσης.

** ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Deal/Live με SBV Excelsior από Cablenet!

Η ενημέρωση:

- Σέντρα στο φιλικό

7':Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Ράγιος βρήκε εξαιρετικά τον Ντούρις πίσω από την άμυνα, ο δεύτερος πέρασε τον τερματοφύλακα, πήγε κάπως πλάγια, με το πλασέ που επιχείρησε να καταλήγει ελάχιστα έξω.

12': Σουτ του Ράγιος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κτύπησε σε αντίπαλο και πέρασε λίγο έξω. Άλλη μια καλή στιγμή για την Ανόρθωση

16': Παραλίγο το 1-0 για την Go Ahead Eagles, με τον Λόρια να σωζει εντυπωσιακά το ψηλοκρεμαστό σουτ που επιχειρήθηκε από αντίπαλο ποδοσφαιριστή

18': Άλλη μια σωτήρια επέμβαση από τον Λόρια, ο οποίος ενστικτωδώς και πάνω στη γραμμή έσωσε την Ανόρθωση

19' ΓΚΟΛ 1-0 για την Ανόρθωση με τον Σελίν. Μετά από κόρνερ, ο Σελίν με κεφαλιά έγραψε το 1-0 για την Ανόρθωση

25': Δοκάρι για την Go Ahead Eagles μετά απο μακρινό σουτ που επιχειρήθηκε

28': Μακρινό σουτ από τον Ράγιος, λίγο έξω.
Επιχείρησε κάτι το φιλόδοξο ο Ισπανός λιγο έλειψε να το πετύχει

36': Καλή στιγμή για την Go Ahead Eagles, με μια κοντινή κεφαλιά να καταλήγει μόλις έξω

42': Το 1-0 που επιτεύχθηκε έπειτα από καρφωτη κεφαλιά του Σελίν στο 19ο λεπτό παραμένει

44' ΓΚΟΛ 1-1 για την Go Ahead με τον Μπάνινκ. Στην φάση που χάθηκε η μπάλα φάνηκε να υπάρχει φάουλ στον Μαργκάσα, ο διαιτητής της αναμέτρησης ωστόσο είχε αντίθετη άποψη. Στην εξέλιξη της φάσης ο Λορια νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

45' Κίτρινη στον Μαργκάσα.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

***Οι Στυλιανού, Κ. Αρτυματάς, Κοφί, Χατζηβασίλης και Κατσαράβα πέρασαν σαν αλλαγή αντί των Γκαλίτσιο, Νταουσβίλι, Βασιλακάκη, Εγγλέζου και Ντούρις. Ανεπίσημο ντεμπούτο για Στυλιανού και Κ. Αρτυματά.

51': Καλή ατομική προσπάθεια από τον Κατσαράβα από τα δεξιά, με το σουτ του να βρίσκει σε αμυνόμενο και να καταλήγει σε κόρνερ

55': Οι Π. Αρτυματάς και Ιωάννου αντικαθιστούν τους Ράγιος και Μαργκάσα

70': Οι Σωτηρίου, Χατζηπασχάλης και Παπαδόπουλος αντικαθιστούν τους Σίλντενφελντ, Βργκοτς και Λόρκα

72': Ο Πηλέας αντικαθιστά τον Σελίν

75': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πηλέα, πάνω από την εστία

76': Δοκάρι για την Ανόρθωση! Εξαιρετική ενέργεια του Κοφί, ο οποίος πέρασε δύο αντιπάλους, έκανε το σουτ, τραντάζοντας το δοκάρι

80': Σουτ μέσα από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος σώζει σωτήρια και απομακρύνει τον κίνδυνο.

90' ΤΕΛΟΣ της φιλικής αναμέτρησης. Go Ahead Eagles - Ανόρθωση, 1-1

Η αρχική ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Λόρια, Γκαλίτσιος, Σίλντενφελντ, Εγγλέζου, Νταουσβίλι, Ράγιος, Βασιλακάκης, Ντούρις, Βργκοτς, Μαργκάσα, Σελίν