Το μάζεψε ο Καζού/Έκαναν το καλύτερο 10λεπτο στην ιστορία τους (ΣΧΟΛΙΟ ΑΓΩΝΑ)

Ένα καταστροφικό 20λεπτο έφερε το ΑΠΟΕΛ ένα βημα πριν την καταστροφή... Στο πι και φι οι Λιθουανοί πέτυχαν τρία τέρματα και έθεσαν βάσεις για πρόκριση αλλά και για να ρεζιλέψουν τους πρωταθλητές μας. Ανεξήγητη παρουσία των παικτών ειδικά στο διάστημα αυτό. Εκτός αγώνα στο σύνολο τους οι ποδοσφαιριστές, λάθος πλάνο και εξαργύρωση 100% στις επιθέσεις της η Suduva.

H αντεπίθεση άρχισε σταδιακά... Στο Β΄ημίχρονο η πίεση ήταν έντονη αφού οι Λιθουανοί οπισθοχώρισαν, οι αλλαγές άλλαξαν το ΑΠΟΕΛ, το βελτίωσαν. Πολλές ευκαιρίες, πολλές φάσεις αλλά χωρίς γκολ. Εκεί που ο τίτλος θα ήταν... 3-0 και κοντά σε αποκλεισμό... ήρθε ο Καζού να βάλει οξυγόνο στην φιάλη. Νοουμένου βέβαια ότι δεν θα εμφανιστούν στην ρεβάνς και πάλι τα σοβαρά κενά στον αμυντικό μηχανισμό.

Στο ΓΣΠ θα κριθεί η πρόκριση... Άποψή μου είναι πως το ΑΠΟΕΛ μπορεί να πάρει το εισιτήριο. Μαζί με τον κόσμο του έχει τις δυνατότητες να περάσει απέναντι σε μία ομαδα που ίσως έκανε το καλύτερο 10λεπτο στην ιστορία της...