ΑΠΟΕΛ/Τα... LIKE από το Παραλίμνι

Το ΑΠΟΕΛ πέρασε με 0-2 από το Παραλίμνι και μπορεί να κρατήσει μια σειρά από θετικά, από την αναμέτρηση...

Παίξε στην Parimatch με €100 bonus, 250+ αγορές και 500+ επιλογές ανά αγώνα, σε Κύπρο, Ελλάδα, Αγγλία και σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα & ίσως τις καλύτερες αποδόσεις της αγοράς! Μοναδικές Προσφορές Bonus+ που σου δίνουν Μετρητά, με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ προϋποθέσεις τζίρου!

-Το πρώτο είναι ασφαλώς η επιστροφή στα τρίποντα μετά τα δυο απρόσμενα αποτελέσματα. Καθαρά από βαθμολογικής άποψης, ήταν μια πολύ σημαντική νίκη

-Ύστερα είναι η ηρεμία που επιστρέφει στην ομάδα. Μετά τις απώλειες με Αλκή και Πάφο, φυσικά το κλίμα δεν ήταν το καλύτερο. Το διπλό στο Παραλίμνι ήταν το πρώτο βήμα για να... ξεχαστούν τα άσχημα αποτελέσματα

-Το 90λεπτο του Γιάκολις που έδωσε και την ασίστ στο 2ο γκολ. Ο Κροάτης δεν έκανε καμιά φοβερή εμφάνιση - όπως και ολόκληρο το ΑΠΟΕΛ φυσικά - αλλά ήταν ουσιαστικός

-Το ντεμπούτο του Βιντιγκάλ που συνδυάστηκε με γκολ. Ο νεαρός Πορτογάλος πέρασε στον αγώνα στο 82' και στο 88' πανηγύρισε το πρώτο του τέρμα

-Το μηδέν πίσω στην άμυνα και γενικότερα ότι το ΑΠΟΕΛ κινδύνευσε ελάχιστα από την ΕΝΠ. Οι βυσσινί ουσιαστικά είχαν μόνο μια ευκαιρία σε όλο το παιχνίδι (στο 52' με τον Σερμπάκοφ)

-Το 20λεπτο που πρόσθεσε ο Μπέζιακ στα πόδια του. Χρήσιμο για έναν παίκτη που προσπαθεί να προσαρμοστεί

-Ότι κανένας παίκτης της ομάδας δεν δέχθηκε κίτρινη κάρτα. Ούτε μια κάρτα γενικά στο παιχνίδι από τον διαιτητή

Πέρα από όλα αυτά τα... like, υπάρχει και το... dislike της εμφάνισης που δεν ήταν ιδιαίτερα καλή. Αυτό όμως περνάει σε δεύτερη μοίρα σε αυτή τη φάση. Το ΑΠΟΕΛ έκανε μια "επαγγελματική" νίκη, ναι μεν χωρίς να παίξει καλό ποδόσφαιρο αλλά παράλληλα δεν επέτρεψε στην ΕΝΠ να διεκδικήσει κάτι. Έπαιξε όσο έπρεπε για να κερδίσει και κοιτάζει μπροστά.