ΘΡΙΛΕΡ και... BREAK η Ομόνοια στα ΠΕΝΑΛΤΙ! (φώτος)

Η Ομόνοια έκανε το 1-0 στις νίκες απέναντι στο ΑΠΟΕΛ για την τελική φάση του Πρωταθλήματος Futsal, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

4-4 η κανονική διάρκεια, 5-5 στην παράταση και νίκη με 3-2 στα πέναλτι η Ομόνοια.

Η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες θα εξασφαλίσει τον τίτλο.

Το kerkida.net ήταν στο Λευκόθεο και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του ματς…

1΄ ΓΚΟΛ/Με Λεάντρο το ΑΠΟΕΛ σκοράρει με το... καλησπέρα με ωραία σκάψιμο της μπάλας

4΄ ΓΚΟΛ/ 2-0 το ΑΠΟΕΛ με τον Ράφαελ

5΄ ΓΚΟΛ/Μειώνει η Ομόνοια με τον Μαντέλι

8΄ ΓΚΟΛ/Στα ίσα το ματς, ξανά με Μαντέλι με ωραίο σουτ το 2ο γκολ της Ομόνοιας!

10΄ Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με Ντάγκλας. Απέναντι από τον κίπερ της Ομόνοιας δεν βρήκε στόχο

11΄ Δοκάρι για την Ομόνοια με μακρινό σουτ του Μανώλη

13΄Μικροένταση στο ματς με τους παίκτες της Ομόνοιας να διαμαρτύρονται για το ότι το ΑΠΟΕΛ δεν τήρησε το fair play. Από μία κίτρινη σε Σ. Ομήρου και Μανώλη

15΄ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα. Τάιμ άουτ για την Ομόνοια.

16΄ Κίτρινη στον Σέζαρ. Φάουλ σε καλή θέση για το ΑΠΟΕΛ. Η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη για το ΑΠΟΕΛ αφού η άμυνα του τριφυλλιού έδιωξε

17΄ Δοκάρι για την Ομόνοια με τον Σέζαρ που δοκίμασε ένα ωραίο διαγώνιο σουτ! Στην επόμενη φάση σουτ του Ράφαελ αποκρούει ωραία ο Σκαμπύλης!

Κίτρινη στον Μαντέλι

18΄ Σπουδαία απόκρουση από τον Σκαμπύλη. Πιέζει το ΑΠΟΕΛ.

19΄ Διπλή απόκρουση από τον Σκαμπύλη. Στην επόμενη φάση ο Ομήρου από καλή θέση στέλνει τη μπάλα άουτ χάνοντας την ευκαιρία για την Ομόνοια

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

21΄ Μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ, δοκάρι με τον Ράφαελ

26΄ Ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα η Ομόνοια, αλλά ο Στυλιανού πλάσαρε άστοχα

30΄ΓΚΟΛ/Σε θέση οδηγού η Ομόνοια. Ο Σίζαρ με σουτ έκανε το 2-3!

32΄ Σε πολύ καλή μέρα ο Σκαμπύλης-Αρκετές σωτήριες επέμβασεις από τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας

33΄ΓΚΟΛ/Ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ με σουτ του Ομήρου!

35΄ Μπορούσε για το 4-3 το ΑΠΟΕΛ, αλλά ο Σκαμπύλης είπε ΟΧΙ στον Παναγιώτου

36΄ ΓΚΟΛ/Με ψηλοκρεμαστό σουτ του Παναγιώτου 4-3 το ΑΠΟΕΛ!

2:23 πριν το τέλος τάιμ άουτ.

2:19 πριν το τέλος: Σουτ του Λεάντρο μόλις άουτ!

2:00 πριν το τέλος: Τρομερή απόκρουση του Ψηλογένη σε σουτ του Σέζαρ!

ΓΚΟΛ/ 0:57 πριν το τέλος με την Ομόνοια να κερδίζει φάουλ σε καλή θέση. Πάσα του Μαντέλι στον Μανώλη και γκολ!

Τέλος κανονικής διάρκειας, πάμε σε παράταση!

'Αρχισε η παράταση...

Δοκάρι για το ΑΠΟΕΛ στο 2ο λεπτό της παράτασης με τον Ράφαελ

2:22 πριν το τέλος του πρώτου μέρους της παράταση. Διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σκαμπύλη

Βάζει πίεση το ΑΠΟΕΛ για το 5-4

1:31 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ευκαιρία του ΑΠΟΕΛ με τον Ράφαελ από κοντά να μη βρίσκει στόχο!

ΓΚΟΛ/Σκοράρει η Ομόνοια και μπροστά με 5-4! Ο Ιωάννου το γκολ 1:09 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Συνεργασία Μαντέλι και Σέζαρ με τον Μ. Ιωάννου να είναι ο τελικός αποδέκτης και να σκοράρει σε κενή εστία.

Γκολ του ΑΠΟΕΛ στην εκπνοή, αλλά δεν μετράει. Εκπρόθεσμο ήταν το γκολ σύμφωνα με τον ρεφ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Άρχισε το β΄ ημίχρονο της παράτασης

3:10 πριν το τέλος. Στην επίθεση το ΑΠΟΕΛ

2:20 Αμύνεται σωστά η Ομόνοια.

2:00 Σουτ του Μαντέλι αποκρούει ο Ψηλογένης

1:42 με flying keeper το ΑΠΟΕΛ

ΓΚΟΛ/Ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράφαελ 36 δευτερόλεπτα πριν το τέλος!

Τέλος και πάμε στη διαδικασία των πέναλτι

-Εύστοχος ο Μαντέλι για την Ομόνοια

-Εύστοχος και ο Ντάγκλας για το ΑΠΟΕΛ

-Εύστοχος και ο Μανώλη για την Ομόνοια

-Λεάντρο και 2-2

-Σέζαρ 2-3 για την Ομόνοια

-Ο Σκαμπύλης αποκρούει το πέναλτι του Ράφαελ και νίκη για την Ομόνοια!

ΑΠΟΕΛ: Ψηλογένης, Ντάγκλας, Ράφαελ, Λεάντρο, Σ.Ομήρου

Αναπληρωματικοί: Δ.Δημητρίου. Ε. Περικλέους, Ν. Παναγιώτου, Γ. Κρέκος, Παλάος, Μ. Ομήρου, Χ. Ιακώβου.

Ομόνοια: Σκαμπύλης, Μαντέλι, Σέζαρ, Γ. Ιωάννου, Μ. Μανώλη

Αναπληρωματικοί: Γ. Αλεξίου, Χ.Στυλιανού, Μ. Ιωάννου, Ελ Κέμπε, Μ. Λοΐζου, Βάντερσον, Κ. Στυλιανού (Τ)

Η σειρά των αγώνων της τελικής φάσης καθορίστηκε ως ακολούθως:

2ος αγώνας: 2 Μαϊου (απευθείας από τη Cytavision)
3ος αγώνας: 9 Μαϊου (απευθείας από τη Cytavision)
4ος πιθανός αγώνας: 13 Μαϊου
5ος πιθανός αγώνας: 16 Μαϊου

Παίξε στην Parimatch με €100 bonus, 250+ αγορές και 500+ επιλογές ανά αγώνα, σε Κύπρο, Ελλάδα, Αγγλία και σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα & ίσως τις καλύτερες αποδόσεις της αγοράς! Μοναδικές Προσφορές Live Bet Insurance και Series of Bets που σου δίνουν Μετρητά, με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ προϋποθέσεις τζίρου!