Με Sutjeska μέσω πέναλτι... το ΑΠΟΕΛ! (φώτος)

Πάει Μαυροβούνιο το ΑΠΟΕΛ μετά από ένα απίστευτο-δραματικό παιχνίδι ανάμεσα σε Σουτιέσκα και Σλόβαν. Οι δυο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1 και έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι. Εκεί ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής αφού απέκρουσε δυο πέναλτι. Η Σουτιέσκα με συνολικό σκορ 4-3 προκρίθηκε στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League. Στην κανονική διάρκεια ο Σπόραρ στο 46' έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, στο 90+3 η Σουτιέσκα ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση. ΧΑΜΟΣ στο τέλος από τους γηπεδούχους που πανηγύρισαν έξαλλα την πρόκριση μαζί με τους οπαδούς τους. Το www.kerkida.net σας μετέφερε όλα όσα έγιναν.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ...

ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ: ΓΚΟΛ και 1-0

ΣΛΟΒΑΝ: ΧΑΜΕΝΟ και μένει το 1-0 (πάνω από την εστία)

ΣΛΟΒΑΝ: ΧΑΜΕΝΟ και τελος. ΠΡΟΚΡΙΣΗ η ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!

1' Έναρξη αναμέτρησης...

3’ Πολύ δυνατά μπήκαν οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά. Πάνω κάτω μπάλα.

5' Ο Damir Kojasevic (Σουτιέσκα Νίκσιτς) εκμεταλλεύεται μια πάσα ακριβείας στο όριο της περιοχής και αμέσως εξαπολύει ένα σουτ προς το τέρμα. Η μπάλα πήγε πολύ έξω.

5' Ο David Holman (Σ. Μπρατισλάβας) στέλνει την μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

10' Απευθείας φάουλ εκτέλεση Kojasevic (Σουτιέσκα), άουτ η μπάλα.

14' Σουτ του Ljubicic, σταθερά μαζεύει ο κίπερ της Σουτιέσκα

26' Κίτρινη ο Ciger για Σουτιέσκα

34' Μεγάλη φάση για την Σλόβαν με τον Μόχα που βγήκε κάπως πλάγια απέναντι από τον κίπερ της Σουτιέσκα, έκανε το πλασέ, η μπάλα μόλις άουτ.

40' Πήγε να βγάλει αντεπίθεση η Σουτιέσκα, 3 με 3, ο Kojasevic κάνει περιττές ενέργειες και χάνεται η ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

44' Άνοιξε το παιχνίδι, η μπάλα πάνω κάτω, η Σλόβαν έβγαλε αντεπίθεση και άγγιξε το γκολ αλλά ένα κακό κοντρόλ έδωσε την ευκαιρία στον Gijen να μπλοκάρει τη μπάλα προ του Μόχα.

Ημίχρονο (σκορ πρόκρισης για την ώρα έχει η Σουτιέσκα)

Έναρξη β' ημιχρόνου

45' Μεγάλη ευκαιρία για Σλόβαν, ο Σπόραρ μέσα από τη περιοχή, κάνει το σουτ, επέμβαση του Gijen.

49' ΓΚΟΛ για την Σλόβαν και 0-1. Ο Σπόραρ από κοντά ανοίγει το σκορ.

53' Πολύ μεγάλη φάση για την Σουτιέσκα να ισοφαρίσει. Τετ α τετ του Erakovic με τον Greif, το πλασέ μόλις άουτ.

58' Δοκάρι για την Σλόβαν μετά από σουτ του Ljubicic.

80' Πιέζει η Σουτιέσκα, σουτ μέσα από την περιοχή, βγάζει την προβολή η άμυνα της Σλόβαν σε κόρνερ.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

90+3' ΓΚΟΛ για την Σουτιέσκα και 1-1. Ο Σόφρανατς βρέθηκε στη σωστή θέση μετά από εκτέλεση κόρνερ και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

Τέλος αγώνα. Πάμε παράταση

Έναρξη πρώτου 15λεπτου...

95' Ανεβασμένη η Σουτιέσκα ψάχνει και δεύτερο γκολ. Προσπαθεί η Σλόβαν να συνέλθει...

100' Xωρίς φάσεις το πρώτο 15λεπτο.

Λήξη πρώτου 15λεπτου

Έναρξη δευτέρου 15λεπτου

111΄ Ο Cavric από τα δεξιά στη περιοχή της Σουτιέσκα, το γέμισμα, κακό και άουτ. Κουρασμένες οι δυο ομάδες.

Tέλος πάμε στα πέναλτι.

Σουτιέσκα Νίκσιτς: Giljen, Bulatovic, Cetkovic (Nikolic 74'), Ciger, Erakovic, Jankovic, Kojasevic, Markovic (Osmanjic 86'), Nedic, Sofranac, Vucic (Vlaisavljević 69)

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Greif, Bajric, Bozhikov, Daniel (Cavric 45'), de Kamps (Drazic 86'), Holman (Abena 70'), Ljubicic, Medvedev, Moha, Sporar, Sukhotsky

Κάρτες: Ciger, Jankovic, Markovic, /Cavric, Ljubicic, Bajric

Διαιτητής: Fesnic H.

**Στο πρώτο παιχνίδι  Σλόβαν Μπρατισλάβας και Σουτιέσκα Νίκσιτς εξήλθαν ισόπαλες 1-1. Η πρωταθλήτρια Σλοβακίας υπερείχε απόλυτα, έχοντας 28 τελικές προσπάθειες, προηγήθηκε στο 82’ αλλά από μια απροσεξία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε την ισοφάριση.