"Μετά το δεύτερο γκολ καταρρεύσαμε"

Όλα όσα είπε ο Γιάννης Χριστόπουλος μετά την ήττα του Άρη από την ΑΕΚ στην ΑΡΕΝΑ.

"Η δουλειά μας σήμερα ήταν πολύ δύσκολη. Απέναντι στην πρωτοπόρο, εκτός έδρας, κι ενώ είχαμε πολλές απουσίες. Παρόλα αυτά μπήκαμε πολύ καλά, καταφέραμε να σκοράρουμε. Ακολούθως μας κυρίευσε ένας φόβος, ένα άγχος, δεν ξέρω τι ήταν αυτό. Δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε την μπάλα, δεν κυκλοφορήσαμε, δεν ανοίξαμε για να παίξουμε από πίσω. Το πιο άσχημο για μας είναι ότι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, δεχτήκαμε το γκολ. Αν είχε λήξει το ημίχρονο 0-1 ίσως στο δεύτερο μέρος να ήταν διαφορετικό το παιχνίδι. Στο ξεκίνημα του 2ου μέρους μπήκαμε καλά. Μέχρι το 70΄ που δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ είχαμε συγκέντρωση και προσπαθήσαμε να παίξουμε. Από το γκολ και μετά αδικαιολόγητα καταρρεύσαμε. Ο αντίπαλος κέρδισε δίκαια. Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. Εμείς συνεχίζουμε την δύσκολη δουλειά και θα αντιμετωπίζουμε όλα τα ματς με την ίδια σοβαρότητα. Κυνηγάμε όλα τα παιχνίδια"

Καλύψτε όλες τις τραπεζικές σας ανάγκες με το επιχειρηματικό πακέτο για κυπριακές επιχειρήσεις www.ccb.coop.com.cy»