Εύκολη δεύτερη νίκη και... πρόκριση (φώτος)

Δίχως να βρει ιδιαίτερες δυσκολίες μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα, ο Ερμής επικράτησε και στο δεύτερο παιχνίδι στο ΓΣΖ με 4-0 του ΑΣΙΛ και... πήρε το εισιτήριο πρόκρισης για τη φάση των «8» του Κυπέλλου Coca – Cola.

Τα γκολ των φτεροπόδαρων πέτυχαν οι Λύτρα (13’), 42’ Μακρίες (πέναλτι), 61’ Ταραλίδης (πέναλτι) και Πηλέα (82’)

1' Έναρξη αναμέτρησης...

5' Τίποτα αξιόλογο μέχρι στιγμής...

8' Δοκάρι ο Ερμής με δυνατό σουτ του Ταραλίδη. Μετά από μελέ στην περιοχή ο Ελλαδίτης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

13' ΓΚΟΛ 0-1 ο Ερμής... Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Λύτρα με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

20' Με το γρήγορο γκολ που πέτυχε ο Ερμής ουσιαστικά έχει στα χέρια και την πρόκριση καθώς δύσκολα μπορεί κάτι ν' αλλάξει.

41' Κερδίζει πέναλτι ο Ερμής σε ανατροπή του Ψάλτη από τον Παστελλή.

42' ΓΚΟΛ 0-2 ο Ερμής με τον Μακριέφ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου...

48' O Eρμής συνεχίζει να κρατά εύκολα το υπέρ του προβάδισμα.

61'  ΓΚΟΛ 0-3 ο Ερμής με πέναλτι του Ταραλίδη. Το πέναλτι κέρδισε ο Πηλέας σε ανατροπή από τον τερματοφύλακα Καραδάη.

73' Διαδικαστικού χαρακτήρα η συνέχεια...

82' ΓΚΟΛ 0-4 ο Ερμής με μακρινό σουτ του Πηλέα.

90' Τέλος αγώνα... Στην επόμενη φάση ο Ερμής.

ΑΣΙΛ: Καραδάης, Πάρπας (53΄ Αντιόλο), Τσιμόντζι, Ηλιόπουλος, Κωμοδίκης (72΄ Μπρατσιάνι), Μιχαήλ, Ματθαίου, Μαρσελλής, Μπεμπά (65΄ Πελαγίας), Δημητρίου, Χριστοδούλου

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Πουτζιουρής, Ταραλίδης, Μαρτίνιουκ, Μαύρου, Πηλέας, Μακρίεφ (68΄ Ντε Μέλο), Ψάλτης, Κουατσίκα (68΄ Χριστοδούλου), Λαγός, Λύτρα

**Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αντρέας Αργυρού, με βοηθούς του Όμηρο Τζιωρτζή και Νίκο Καλησπέρα.

**Στον πρώτο αγώνα ο Ερμής επικράτησε με 3-0.