ΚΟΥΣΙΝ: "Το 3-0 είναι βαρύ"

Δείτε τι δήλωσε ο προπονητής του Ερμής Στέφανο Κούσιν μετά το τέλος του αγώνα με τον Απόλλωνα...

«Είχαμε απέναντί μας μια ομάδα που έπαιξε στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, κέρδισε τη Λάτσιο και τη Μαρσέιγ.

Είχαμε τρία ματς να δώσουμε σε λίγες μέρες. Φυσιολογικά το τρίτο παιχνίδι ήταν και το πιο δύσκολο.

Όταν ήρθα στην ομάδα  είχε αρκετά προβλήματα η ομάδα. Σιγά-σιγά βελτιωνόμαστε.

Δεχθήκαμε το γκολ νωρίς. Μας επηρέασε στο πρώτο 20λεπτο. Είχαμε 2-3 ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε. Μετά δεχθήκαμε και το 2ο γκολ. Παίξαμε πολύ καλά στο β΄ ημίχρονο. Είχαμε και το πέναλτι. Το παλέψαμε μέχρι το τέλος.

Το 3-0 είναι βαρύ για μας. Αυτά τα παιχνίδια θα μας βοηθήσουν να βελτιωθούμε. Ο στόχος δεν είναι το πρωτάθλημα, αλλά να παραμείνουμε στην κατηγορία.

Θα έχουμε χρόνο να προετοιμαστούμε κατάλληλα για τη συνέχεια. Είμαι 1 μήνα εδώ, κάναμε 18 προπονήσεις. Θα προσπαθήσουμε να βελτιωθούμε σε διάφορους τομείς.

Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα, είναι μια πολύ ωραία ομάδα»