Το ΘΟΪ νίκησε την Ομόνοια στον μικρό τελικό

Στην παράταση κρίθηκε ο μικρός τελικός του Κυπέλλου Γυναικών μεταξύ της Ομόνοιας Λευκωσίας και του ΘΟΪ Λακατάμιας. Το ΘΟΪ πήρε τη νίκη με 2-1 με σκόρερ την Άντρια Κιρκίνη στο 110ο λεπτό. Στην κανονική του διάρκεια ο αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος 1-1.

Για την Ομόνοια σκόραρε με πέναλτι στο 61ο λεπτό η Σάρα Παπαδοπούλου. Το ΘΟΪ ισοφάρισε με κεφαλιά της Schulz στο 66ο λεπτό.

ΘΟΪ Λακατάμιας (Π. Νεοκλέους): Ε. Ττάκκα, K. Schulz, Α. Αχιλλέως (46’ E. Anima), Β. Ιωαννίδη, Α. Κιρκίνη, Χ. Παύλου, Στ. Σοφοκλέους, Α. Χριστοφίδου, Μ. Γιαννή, Ειρ. Ψυχογιουδάκη, Χ. Κώστα.

Ομόνοια Λευκωσίας (Μ. Μαυραδάς): Α. Τομάζου, I. Taneva, Χρ. Χαραλάμπους, Χ. Κλεάνθους, Α. Παναγή (112΄ Α. Κυριάκου), Π. Ρήγα, Σ. Παπαδοπούλου, Φ. Ανδρονίκου, Π. Ιωάννου (75' Λ. Γρηγορίου), Ε. Ευθυβούλου, Μ. Τουμάζου (Χρ. Γιαγκουλλή).

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Παύλος Ττοφή με βοηθούς τους Παναγιώτη Χατζηγεωργίου και Βασίλη Καμηλάρη. Παρατηρητής ήταν ο Ανδρέας Μέσσιος.