Νίκη της Ομόνοιας με σκόρερ τους νέους!

Πρώτη φιλική νίκη της Ομόνοιας επί της δεύτερης ομάδας της Wolfsburg με 2-1 στην Οπαλένιτσα. Ο Κάρλος Ολίβα έβγαλε αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα ενώ χρησιμοποίησε πολλούς ποδοσφαιριστές. Ξεχώρισε ο Γκαφούρ ενώ θετικές εντυπώσεις άφησε ο Κρις Μόντες.

- Έναρξη

-5΄ Στο 5’ ο Παναγη αποκρούει κοντινό πλασέ του Ρίτσι

-10' Ο Μόντες βρήκε τον Χριστοφή, αυτός έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα είχε κατεύθυνση την εστία όμως κτύπησε στον Νταρμπισάιαρ και έφυγε έξω

-11' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια... Ο Μόντες βρήκε τον Νταρμπισάιαρ, το πλασέ του οποίου έφυγε έξω

-18' Καλό σουτ του Νταρμπισάιαρ εκτός περιοχής, η μπάλα έξω

-22' Ο Παναγη αποκρούει δυνατό σουτ

-32' Ο Μόντες βρήκε τον Νταρμπισάιαρ με παράλληλο γύρισμα, όμως τελευταία στιγμή οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ

-40' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια!!! Γίνεται το 1-0 με κεφαλιά του Γκαφούρ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άλεξ

- Τέλος ημιχρόνου...

- Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή η Ομόνοια. Στη θέση του Ζίβετς πέρασε ο Πρέτσε

-48' ΓΚΟΛ για την Wolfsburg U23!!! Ισοφαρίζει με πλασέ

-51' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Μόντες!!! Με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής, ο Μόντες πετυχαίνει το 2-1 και βάζει ξανά την Ομόνοια μπροστά!

-63' Ο Παναγη αποκρούει συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής

-68' Μέσα οι Αλμπίν, Τζαρσίνιο, Ενρίκεζ και Μανρίκε, εκτός οι Μόντες, Χριστοφή, Λοέ και Λόπεζ

-73' Πλασέ του Αλμπιν από καλή θέση, η μπάλα ψηλά έξω

-76' Μέσα οι Γκρίνιτζ και Κούσουλος, εκτός οι Νταρμπισάιαρ και Βύντρα

-78' Καλό σουτ από το ύψος της περιοχής από την Wolfsburg U23, η μπάλα κτυπά σε αμυντικό και πάει κόρνερ

-81' Ο Παναγη αποκρούει σουτ στο δεύτερο δοκάρι

-Τέλος αγώνα. Νίκη για την Ομόνοια με 2-1, με γκολ των Γκαφούρ και Μόντες.