Ύμνοι... στην Ελλάδα για Κολοβό-Μαυρία

Το sport24.gr κάνει εκτενή αναφορά στην δράση των Ελλήνων που παίζουν στο εξωτερικό και γράφει τα καλύτερα λόγια για Μαυρία και Κολοβό, για το ματς με τη Σαλαμίνα.

Αναλυτικά

Χάρης Μαυρίας (Ομόνοια): Εξαιρετική απόδοση είχε ο Χάρης Μαυρίας απέναντι στην Νέα Σαλαμίνα, με τον άλλοτε παίκτη του Παναθηναϊκού να περνάει στο παιχνίδι στο 53' αντί του Μόντες και να σερβίρει μία ασίστ στον Κολοβό, ενώ λίγα λεπτά μετά, από δική του προσπάθεια έφτασε και στο δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Κολοβός.

Δημήτρης Κολοβός (Ομόνοια): Στο τρίτο του παιχνίδι με τη φανέλα της Ομόνοιας, ο δανεικός από την Μέχελεν φορ αντικατέστησε τον Άλεξ Σοάρες στο 53ο λεπτό του αγώνα με την Νέα Σαλαμίνα και ουσιαστικά ήταν εκείνος που χάρισε το τρίποντο στο "τριφύλλι" (3-1 το τελικό σκορ) πετυχαίνοντας τα δύο πρώτα τέρματα: στο 59ο και στο 65ο λεπτό. Κερασάκι στην τούρτα στην εξαιρετική του εμφάνιση ήταν η ασίστ που έβγαλε για το τρίτο γκολ της ομάδας του.