Φιλική… ήττα σε τρία ημίχρονα (φώτος/βίντεο)

Η Ομόνοια γνώρισε την ήττα με 2-1 στο δεύτερο φιλικό επί Πολωνικού εδάφους απέναντι στην Αρκά. Πολλές αλλαγές και πάλι από τον Χένινγκ Μπεργκ ο οποίος είδε την ομάδα του να ανοίξει το σκορ με τον Λούφτνερ στο 24΄. Άμεση η απάντηση των Πολωνών στο 26΄για το 1-1 με το τελικό 2-1 να διαμορφώνεται στο 82ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Σε τρία ημίχρονα (των 30΄) χωρίστηκε η αναμέτρηση.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης…

1΄Σέντρα

4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, η μπάλα ψηλά έξω.

16' Απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ εντός περιοχής.

24΄ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, 1-0 με κεφαλιά του Λούφτνερ έπειτα από κόρνερ του Γκόμεθ.

26' ΓΚΟΛ για την Αρκά, 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

41' Σουτ για την Άρκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω.

43' Κλέψιμο του Ματ σε διεκδίκηση με τον τερματοφύλακα, η μπάλα κατέληξε στον Ραμίρεζ που επιχείρησε σουτ εντός περιοχής στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

45' Χριστοφή, Γκόμεθ, Περέιρα δίνουν τη θέση τους στους Μόντες, Λάνγκ και Μαυρία.

51'Σουτ του Ραμίρεζ από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

52' Εκτέλεση κόρνερ του Τιάγκο, κεφαλιά από τον Λούφτνερ με τη μπάλα να περνά μόλις έξω.

60' Σουτ από τον Μόντες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Ενημέρωση από την Ομόνοια:

Να σημειώσουμε πως το παιχνίδι διεξάγεται σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών. Μόλις ολοκληρώθηκε το δεύτερο.

61΄Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Εκτός οι Ματ, Λούφτνερ και Κυριακίδης. Μέσα οι Νικολάου, Κακουλλής και Παναγιώτου.

73' Άλβες και Κατελάρης αντί Τιάγκο και Γκόμες.

76' Σουτ του Άλβες από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

79' Λοϊζου και Χαραλάμπους αντί Μανρίκε και Ραμίρεζ.

82΄ΓΚΟΛ για την Αρκά, 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

84' Γύρισμα του Μαυρία και σουτ του Άλβες από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια

88' Εκτός περιοχής σουτ από τον Κατελάρη, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

90' Μπαλιά από τον Μόντες, ο Παναγιώτου πλασάρει απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως η μπάλα αποκρούεται.

ΤΕΛΟΣ στο ματς

Εντεκάδα: Κυριακίδης, Λούφτνερ, Κούσουλος, Περέιρα, Μανρίκε, Γκόμεθ, Γκόμες, Ραμίρεζ, Τιάγκο, Χριστοφή, Νταρμπισάιαρ.

Στον πάγκο: Αντωνίου, Λάνγκ, Κατελάρης, Μαυρίας, Λοϊζου, Άλβες, Κακουλλής, Παναγιώοτυ, Νικολάου, Μόντες και Χαραλάμπους.