Αποκλείστηκε στο... τέλος η Πάφος! (φώτος)

Η Ρώσικη UFA ήταν η νικήτρια  με 2-1 του ημιτελικού με την διοργανώτρια Πάφο FC και «τσέκαρε» το εισιτήριο για τον τελικό του Korantina Cup. Καλύτερη η Ρώσικη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, ανεβασμένη η ομάδα του Kopic στην επανάληψη. Η UFA άνοιξε το σκορ στο 52’ με τον Μπιζάχ, «απάντησε» με Χολτ η Παφιακή ομάδα. Το νικητήριο γκολ ήρθε για τους Ρώσους στα τελευταία στάδια του αγώνα. Το kerkida.net ήταν στο Δημοτικό στάδιο της Πέγειας και σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης…

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-3' Πρώτη καλή στιγμή για την UFA με κεφαλιά του Τουμασιάν.

-9' Σουτ του Φόλπρεχτ, στην αγκαλιά του Σέλια η μπάλα.

-17' Σέντρα-σουτ από τον Φιλιώτη, μαζεύει ο τερματοφύλακας της UFA.

-20' Φάουλ για την Ρώσικη ομάδα σε καλό σημείο, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-25' Καλό σουτ του Ανγκούλο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-37' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την UFA. Το εκτελεί απευθείας ο Βάνεκ, έξω η μπάλα.

-40' Σουτ του Σαλάτιτς έξω.

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-52’  ΓΚΟΛ για την UFA με τον Μπίζακ

-60´ Δυνατό σουτ του Κρουγκόβοι, ψηλά πάνω από την εστία του Πέτρου

-62´ ΓΚΟΛ για την Πάφο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Χολτ με κεφάλια έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

- 78’ Αδύναμο σουτ του Πολίτσι , στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της UFA η μπάλα

- 81 ´ Καλό σουτ του Ράσιτς, αποκρούει ο Σέλια.

- 87' ΓΚΟΛ για την UFA με τον Μπιτζένιχ

- 91’ Απειλεί και πάλι η UFA με σουτ του Κρουγκοβοι, αποκρούει ο Πέτρου.

Τέλος. Πρόκριση στον τελικό Κorantina Cup για την UFA, στον μικρό τελικό η Πάφος.

Εντεκάδες:

UFA: Σέλια, Τουμασιάν, Πούτσκο, Νικιτίν, Κρουγκόβοι, Σούχοβ, Κρότοβ, Αλιέβ, Μπίζακ, Σαλάτιτς, Βάνεκ.

Πάφος fc: Πέτρου, Ράντεκ, Μπαγκάρντ, Χολτ, Φιλιώτης, Πάβελ, Ντόρβνια, Ανγκούλο, Ράσιτς, Φόλπρεχτ, Ζάντερ.