Ισοπαλία στα Σκόπια

Σε διεθνή φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα στα Σκόπια, η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U-17 εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Εθνική Παίδων της χώρας. Ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής μας  ενόψει της συμμετοχής της σε προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος τον ερχόμενο Οκτώβριο.

Ο Ανδρόνικος Κακουλλής σκόραρε δύο φορές στο 28' και στο 32' δίνοντας προβάδισμα με 0-2 στην Κύπρο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 στο 51ο λεπτό και ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Κύπρος (Γιάννος Οκκάς): Βασίλης Παφίτης, Χρίστος Τρύφωνος, Λευτέρης Χατζηκωνσταντής, Ραφαήλ Μάμας, Ανδρόνικος Κακουλή, Μιχάλης Κωνσταντινίδης, Θωμάς Νικολάου, Δανιήλ Παρούτης, Θεόδωρος Ανδρονίκου, Νικόλας Κωνσταντίνου, Δημήτρης Αβραάμ.

Αναπληρωματικοί: Σάββας Νικολάου, Χάρης Καψός, Μαρίνος Τζιωνή, Ανδρέας Παπαδόπουλος, Ελευθέριος Φλουρής, Κυριάκος Αντωνίου, Ιάσονας Ορφανίδης, Δημήτρης Ράσπας, Λεωνίδας Σαββίδης.

Κύπρος και Σκόπια θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη.