Λύγισε στο 89΄η Εθνική μας (φώτος)

Η Κύπρος έκανε παλλικαρίσια εμφάνιση απέναντι στους Βούλγαρους. Ήταν μπροστά στο σκορ με το τέρμα του Ζαχαρίου (24΄) μέχρι το 89ο λεπτό, όμως ισοφαρίστηκε από την άσπρη βούλα με τον Ντιμιτρόφ να καθορίζει το τελικό 1-1. Δέχτηκε μεγάλη πίεση η Εθνική μας, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο με τον Παναγή να πραγματοποιεί σπουδαίες επεμβάσεις. Το www.kerkida.net ήταν στο ΓΣΠ.

Σέντρα στο ματς

7΄Οι ομάδες προσπαθούν να δώσουν γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι.

17΄Δεν έχει σημειωθεί κάποια ευκαιρία μέχρι στιγμής.

23΄Πρώτο κόρνερ για την Κύπρο. Δεν ήταν καλή εκτέλεση από τον Χάμπο.

24΄ΓΚΟΛ για την Κύπρο με τον Ζαχαρίου! Εξαιρετική μπαλιά από τον Χάμπο, ο Ζαχαρίου έφυγε στη πλάτη των αμυντικών και με πλασέ έβαλε την Εθνική μας σε θέση οδηγού.

(ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΓΚΟΛ)

26΄Σουτ του Εφραίμ, δεν βρίσκει στόχο

27΄Πλασέ του Ποπόφ μέσα από την μικρή περιοχή, σε κόρνερ σωτήρια ο Παναγή

38΄Σέντρα από δεξιά για τη Βουλγαρία, ο Κράεφ στο δεύτερο δοκάρι προσπάθησε με απευθείας σουτ να απειλήσει, χωρίς όμως να βρίσκει στόχο.

39΄Μεγάλη επέμβαση από τον Παναγή. Ο Κράεφ εντός της περιοχής έκανε το πλασέ όπως ο γκολκίπερ της Κύπρου απέκρουσε.

40΄Νέα επέμβαση από τον Παναγή! Ο Ποπόφ με διαγώνιο σουτ εντός της περιοχής είδε τον Παναγή να διώχνει την μπάλα.

43΄Σουτ από τον Εφραίμ έξω από την περιοχή, μάζεψε ο τερματοφύλακας της Βουλγαρίας. Είναι η δεύτερη φορά που δοκιμάζει το πόδι του ο Γιώργος.

45΄Ευκαιρία για την Βουλγαρία, ο Κονσταντίνοφ με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα λίγο έξω.

Τέλος πρώτου μέρους

Ξεκίνησε το 2ο μέρος

55΄Μπήκε πιο δυνατά η Βουλγαρία

56΄Σουτ του Νετέλεφ, δύσκολα σε κόρνερ ο Παναγή

65΄Κρατούν την μπάλα και είναι συνεχώς στην επίθεση οι Βούλγαροι

74΄Μεγάλη φάση για την Κύπρο με τον Αρτυματά! Εκτέλεση φάουλ από τον Χάμπο, ο Αρτυματάς με σουτ στην κίνηση εντός της περιοχής έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

85΄ΦΟΒΕΡΟΣ Παναγή! Διπλή επέμβαση… κεφαλιά του Μποντούροφ διώχνει σωτήρια ο Κωνσταντίνος. Στην επαναφορά λέει και πάλι όχι!

88΄Πέναλτι για την Βουλγαρία, το κερδίζει ο Ποπόφ από τον Λαϊφη.

89΄ΓΚΟΛ για την Βουλγαρία, εύστοχος ο Ντιμιτρόφ, 1-1