Κ16 Απόλλων-Δόξα (Φωτορεπορτάζ)

Στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ16 ο Απόλλωνας κέρδισε με 3-1 τη Δόξα εντός έδρας και έπιασε κορυφή μαζί με την ομάδα της Κατωκοπιάς.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μιχάλη Δαμιανού λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους.  Στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γιώργο Μιχαήλ.  Δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Απόλλωνας γύρισε το παιχνίδι με γκολ του Γιάννη Δημητρίου ενώ τρία λεπτά αργότερα σημείωσε το τελικό 3-1 ο Θεόδωρος Χρυσοστόμου για τους "μπλε".

Το ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στα Βοηθητικά Γήπεδα του Τσιρείου και σας μεταφέρει φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

**Τις επόμενες ώρες θα ακολουθήσει βίντεο με τη δήλωση του Σωτήρη Κυριάκου του Απόλλωνα.