ΔΟΞΑ Κ14/Ξεκίνησε εντυπωσιακά!!!

Κέρδισε την ομάδα της Καρμιώτισσας με το ευρύ σκορ 10-0. Η Δόξα μπήκε αποφασιστικά στο παιχνίδι και πίεσε τον αντίπαλό της από το ξεκίνημα.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου 10 λεπτού το σκορ ήταν ήδη στο 2-0.

Στο 5’ με κεφάλια ο Χαράλαμπος Δημητρίου έκανε το 1-0 ενώ στο 7’ ο Δημήτρης Πολύμερος με δυνατό σουτ έκανε το 2-0.

Στο 30’ μετά από κόρνερ ο Γιώργος Ευσταθιάδης πηδώντας πιο ψηλά από όλους με ωραία κεφαλιά έκανε το 3-0 σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Κύπρου Μαλέκου ήταν καταιγιστικοί.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτο ο Σάββας Τσοποζίδης έκανε με δυνατό σουτ το 4-0.
Στο αμέσως επόμενο λεπτο στο 37’ ο Κωνσταντίνος Ευριπίδου με ωραίο πλασέ έκανε το 5-0.
Στο 41’ ο Σωτήρης Καϊάφας έκανε το 6-0.
Στο 45’ ο Έκτωρας Μενελάου με δυνατό σουτ έκανε το 7-0.
Στο 59’ ο Κωνσταντίνος Ευριπίδου έκανε το 8-0.
Στο 60’ ο Σάββας Τσοποζίδης έκανε το 9-0 και στο 64´ ο Κωνσταντίνος Ευριπίδου για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική έκανε χατ τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 10-0.