Ασταμάτητη και στην βροχή η ΔΟΞΑ Κ14

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία η Δόξα στο πρωτάθλημα Κ14. Το πρωί του Σαββάτου νίκησε στην Περιστερώνα 3-1 την ΑΕΛ.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημενο με την ομάδα της Λεμεσού να βρίσκει πρώτη ευκαιρία  για γκολ αλλά η μπαλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι .

Η Δόξα αντέδρασε και με τον εξαιρετικό σήμερα Μάριο Φασουλιώτη άνοιξε το σκορ μετά από εκτέλεση πέναλτυ που ο ιδιος κέρδισε .

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 47’ λεπτό με τον Μιχαήλ Ανδρέα Οδυσσέως κάνοντας το 1-1

Από το εκείνο το σημείο και μετά η Δόξα ανέβασε στροφές χάνοντας ανεπανάληπτα τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ να κάνει σωτήριες επεμβάσεις .

Στο 60’ λεπτό ο MVP της αναμέτρησης Μάριος Φασουλιώτης έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα της Δόξας με 2-1

Στο 62’ λεπτό ο Χαράλαμπος Δημητρίου διαμόρφωσε το τελικό 3-1, συνεχίζοντας και αυτός το σερί του σκοράροντας για 5ο συνεχόμενο αγώνα.