Έχασε εντός και τώρα ΘΕΛΕΙ μόνο νίκη στο φινάλε

Δίκαιη επικράτηση του ΑΠΟΕΛ στη Περιστερώνα κερδίζοντας την πρωτοπόρο ομάδα της Δόξας με 3-1 για το πρωτάθλημα Κ14.

Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο 28’ με τον Λεόντιο Ζαχαρία με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από λάθος στο κέντρο της άμυνας των γηπεδούχων, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48´ η Δόξα κατάφερε να ισορροπίσει τον αγώνα με τον Χαράλαμπο Δημητρίου κάνοντας το 1-1.

Στα τελευταία λεπτά η Δόξα θέλοντας τη νίκη για να παραμείνει στην κορυφή ρίσκαρε με αποτέλεσμα να το πληρώσει με δυο γκολ στο 68’ και στο 70’ με τον ίδιο σκόρερ τον Ευάγγελο Βασιλείου.

Η Δόξα εκμεταλλευόμενη τις απώλειες που είχαν τόσο η Ομόνοια όσο και η ΑΕΛ παρέμεινε τελικά στην κορυφή ένα αγώνα πριν την λήξη του πρωταθλήματος.

Η Δόξα για να στεφθεί Πρωταθλήτρια χρειάζεται μόνο νίκη επι της Νέας Σαλαμίνας στο φινάλε της περιόδου.