Kerkida.net

hellenic-logo

3ος και 4ος Αγώνας Πρωταθλήματος Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2019

14.05.2019 - 15:59

Το Σαββατοκυρίακο 6 και 7 Απριλίου 2019 διεξήχθη ο 3ος και 4ος Αγώνας Πρωταθλήματος Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2019 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Κέντρου Κιτίου με τη συμμετοχή αθλητών από τους ομίλους του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα, Ιππικού Ομίλου Λευκωσίας, Ιππικού Ομίλου Cyprus Horse Society, Ιππικού Ομίλου Horse Leisure Club, Ιππικού Ομίλου Cavalier και Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα. 

Οι αθλητές έλαβαν μέρος στα αγωνίσματα Preliminary A και Β, Youth, Senior I και ΙΙ. 

Οι νικητές στις πιο πάνω κατηγορίες στον 3ο Αγώνα ήταν ως εξής: 

Στην Κατηγορία Preliminary A Children πρώτη θέση για την Ελένη Σαββίδου με το άλογο Jok από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Στην Κατηγορία Preliminary A Junior πρώτη θέση για την Κατερίνα Κασσίνη με το άλογο Signorette Braz από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Στην Κατηγορία Preliminary A Senior πρώτη θέση για την Charlotte Elisavet Abbey με το άλογο Ukkie από τον Ιππικό Όμιλο Λαπάτσα

Στην Κατηγορία Preliminary B Children πρώτη θέση για την Ελένη Σαββίδου με το άλογο Jok από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Στην Κατηγορία Preliminary B Junior πρώτη θέση για τον Αννίτα Καπίρη με το άλογο Shakira W από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Στην Κατηγορία Preliminary B Senior πρώτη θέση για την Ann Goset με το άλογο Isabelle OD Bilych Skal από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Στην Κατηγορία Youth Junior πρώτη θέση για τον Αλέξανδρος Ευθυμίου με το άλογο UlraSox από τον Ιππικό Όμιλο Horse Leisure Club

Στην Κατηγορία Senior I πρώτη θέση για τον Αλέξανδρος Ευθυμίου με το άλογο UlraSox από τον Ιππικό Όμιλο Horse Leisure Club

Στην Κατηγορία Senior II πρώτη θέση για την Μαρίνα Αγρότου με το άλογο Courage I από τον Ιππικό Όμιλο Λευκωσίας

Οι νικητές στις πιο πάνω κατηγορίες στον 4ο Αγώνα ήταν ως εξής: 

Στην Κατηγορία Preliminary A Children πρώτη θέση για την Ελένη Σαββίδου με το άλογο Jok από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Στην Κατηγορία Preliminary A Junior πρώτη θέση για την Κατερίνα Κασσίνη με το άλογο Signorette Braz από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Στην Κατηγορία Preliminary A Senior πρώτη θέση για την Charlotte Elisavet Abbey με το άλογο Ukkie από τον Ιππικό Όμιλο Λαπάτσα

Στην Κατηγορία Preliminary B Children πρώτη θέση για την Ελένη Σαββίδου με το άλογο Jok από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Στην Κατηγορία Preliminary B Junior πρώτη θέση για τον Αννίτα Καπίρη με το άλογο Shakira W από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Στην Κατηγορία Preliminary B Senior πρώτη θέση για την Anna Chaykovskaya με το άλογο Torfun από τον Ιππικό Όμιλο Cyprus Horse Society

Στην Κατηγορία Youth Junior πρώτη θέση για τον Αλέξανδρος Ευθυμίου με το άλογο UlraSox από τον Ιππικό Όμιλο Horse Leisure Club

Στην Κατηγορία Senior I πρώτη θέση για τον Αλέξανδρος Ευθυμίου με το άλογο UlraSox από τον Ιππικό Όμιλο Horse Leisure Club

Στην Κατηγορία Senior II πρώτη θέση για την Μαρίνα Αγρότου με το άλογο Courage I από τον Ιππικό Όμιλο Λευκωσίας

Close