Mια νίκη και μια ήττα για Άνδρες και Γυναίκες στο Mevza

Mια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός των απογευματινών αγώνων MEVZA στη Σλοβενία. Στους Άνδρες για τον Δ Όμιλο οι Σωτήρης Σιαπάνης και Δημήτρης Αποστόλου κέρδισαν τους Σλοβένους Kosmina και Erpic με 2-0 σετ. Στις Γυναίκες οι Ζωή Κωνσταντοπούλου και Έρικα Ζεμπύλα κέρδισαν τις Τσέχες Dzuredova και Svobodova με 2-1 σετ για τον Δ’ Όμιλο.

Οι Σιαπάνης/ Αποστόλου κέρδισαν με 21-14 και 21-17 σε 29 λεπτά και αύριο αγωνίζονται με τους το Σάββατο τους Σλοβένους Plahutnik και Βosnjak. Όσον αφορά στις Ζόγια και Έρικα πάλεψαν αλλά έχασαν από τις Dzuredova και Svobodova με 1-2 σετ σε 52 λεπτά άνκαι άρχισαν ιδανικά κερδίζοντας το πρώτο σετ με 21-18. Οι Τσέχες ισοφάρισαν σε 1-1 κερδίζοντας το δεύτερο σετ 19-21 για να κερδίσουν το τάϊ – μπρέικ με 12-15 σε 52 λεπτά.